Sokolov jsme porazili šestkrát v řadě. Jak tomu bude tentokrát?
Po výhře v Havířově (4:1) jsme se znovu přiblížili k vytoužené dvanácté pozici. K ní nám ale stále pár bodů ještě chybí, zvládnou tedy rysi domácí souboj se Sokolovem?

Sokolov se momentálně nachází v tabulce Chance ligy na 9. místě. Oproti ostatním týmům soutěže je však o jeden zápas pozadu, má odehráno zatím 29 utkání. V posledním soutěžním zápase (hrálo se včera, pozn. red.) se podařilo Baníku zvítězit na ledě šumperských Draků. Z tříbodové výhry se ale těšili i naši hráči. Ti po výhře 4:1 v Havířově dokonce poskočili v tabulce na 15. místo a stále tak držíme naději na případné předkolo play off.

"Samozřejmě, že člověk má radost z každého vítězství," pousmál se krátce po zvládnutém utkání v Havířově trenér rysů Mojmír Trličík. "Ve finále je tak pro nás pořád ve hře to předkolo. Já stále hráčům vtloukám do hlavy, že každý zápas musíme hrát naplno, je to naše práce a musíme odvádět maximum. Nemůžeme teď nějak spekulovat a počítat, pořád je o co hrát, i když teď už to není pouze v naší režii. Musí nám samozřejmě nahrát i výsledky soupeřů," podotkl Trličík. Ten také řekl pár slov na adresu našeho čtvrtečního soupeře - HC Baník Sokolov. "My jdeme zápas od zápasu, takže soupeře jsem moc nesledoval. Co vím, tak má velmi dobře zvládnutý přechod do útoku, i teď vede v Šumperku (s trenérem jsme mluvili ve chvíli, kdy utkání Šumperk vs. Sokolov ještě probíhalo, pozn. red.). Nás budou o soupeři zajímat spíš čerstvé informace, takže nějaká podrobná analýza bude probíhat večer a pak i ráno před zápasem," sdělil frýdecko-místecký trenér.

Rysi tak během tohoto týdne musí zvládnout porci čtyř utkání. Po víkendovém úspěchu se Vsetínem (3:2) a včerejší výhře v Havířově (4:1), nás teď čekají další dva domácí zápasy. Dnes s již zmíněným Sokolovem a v sobotu pak souboj s kalašníky z Litoměřic. "Únava samozřejmě je, ale jak to už bývá, když je člověk na takové vítězné vlně, nebo se hraje prostě dobře, tak ty bolístky bolí méně. Na regeneraci máme zcela stejný čas, jako náš čtvrteční soupeř. Věřím ale, že jsme na tom kondičně dobře a navíc jsou všichni v týmu zdraví. Kluci samí ví, že tu mají ještě velkou motivaci se o vše ještě porvat," uzavírá povídání Mojmír Trličík.

Ale pozor! Západočeši se momentálně drží na vítězné vlně. Včera si snadno poradili s šumperskými Draky, a to dokonce na jejich ledě. V tabulce se tak Baník posunul z dvanáctého místa na deváté, když předskočil Ústí nad Labem, pražskou Slavii a Prostějov.

Měsíc únor byl pro Sokolov příznivý

Baníkovcům se v únoru vede celkem obstojně, z šesti odehraných zápasů se jim podařilo čtyřikrát vyhrát. Prohru si odnesli pouze ze zápasů s Benátkami nad Jizerou a s Ústím nad Labem. Oba týmy s řekou v názvu tak porazili našeho dnešního soupeře stejným výsledkem 6:4. Hned dvakrát se Západočechům podařilo zvítězit nad v tabulce čtrnáctým Kolínem. V prvním duelu to bylo 5:4, v odvetě pak 4:1. Asi nejvydařenější střetnutí sehráli svěřenci trenéra Tomáše Hamary proti beznadějně poslední Kadani. Jak jinak se dívat na konečný výsledek střetnutí 10:0. A co řekl sokolovský trenér na středeční vítězství svého celku v Šumperku (5:0)? "Byl to těžký zápas, kdy se do toho promítla i naše dlouhá cesta sem. Měli jsme dobrý začátek, využili jsme přesilovku pět na tři a tím jsme se odrazili k povedenému začátku. Chvílemi to od nás nebylo úplně ideální, je na nás znát trochu nervozita, protože víme, že potřebujeme uhrát body. Ve druhé třetině tam byly trochu zbytečné fauly, které jsme ale výborně ubránili. Hodně nás podržel Kuba Neužil, který doslova zavřel bránu. Třetí třetina byla z našeho pohledu nejlepší. Já bych chtěl kluky pochválit za poctivou práci, kdy jsme soupeře nepustili do žádných šancí. Odehráli jsme to s velkým přehledem. Klukům velký dík za bojovnost a za důležité body. Ve čtvrtek je na programu snídaně, pak pojedeme na stadion, máme rozbruslení a v poledne oběd a odpočinek. Pak ve tři hodiny je sraz na utkání s Frýdkem. Jdeme znovu do toho, chceme vyhrát, hrát hezký hokej a hlavně si to užít," přeje si Tomáš Hamara, kouč Baníku.

Poslední odehraný zápas se Sokolovem jsme zvládli

S Baníkovci jsme se naposledy střetli ještě na začátku sezony. Sokolov se rysům podařilo porazit s naprostou převahou 5:1. Celkový průběh zápasu byl ale vyrovnaný, tedy až na poslední část zápasu, kdy se tým z města nad řekou Ostravicí dostal do vedení. První třetina byla bez gólů, po druhé části zápasu byl stav nerozhodný 1:1. Sokolov se obzvlášť ve třetí třetině dopustil obrovského množství chyb a ke konci se jeho morálka naprosto vytratila. "V té třetí třetině jsme už trošku odpadli. Zbytečné fauly dokáže kvalitní soupeř potrestat a my jsme se z toho už nevzpamatovali," podotkl k výkonu svého týmu sokolovský kouč Tomáš Hamara.

Dvě minuty před koncem utkání Frýdek-Místek navýšil své vedení na rozdíl dvou branek. Jako první kotouč do brány přivezl Ondrej Šedivý, u této branky si dokonce body za asistenci připsal brankář Nick Malík. Dalším autorem gólu byl Radek Veselý, kterému asistoval Jan Zahradníček a David Kofroň. K celé situaci došlo proto, že soupeř hrál v oslabení. V závěru zápasu totiž pobývali na trestné lavici Baníku tři hráči. První si jel sednout za katr Švec, který za úder do obličeje dostal čtyřminutový trest, a to pět minut před koncem zápasu. Následně ho přijeli navštívit Rulík a poté ještě Rohan.

Tým Baníku v závěru utkání naprosto rozhodil gól Milana Mikulíka v 55. minutě utkání a disciplína manšaftu se rozpadla. Tato branka našeho kapitána padla dokonce ve vlastním oslabení. Zasloužené vítězství pak pečetil Radek Veselý. "Z naší strany to byl skvěle takticky zvládnutý zápas, kdy kluci hráli poctivě střední pásmo a čekali na svou šanci. Ta přišla a Veselka (Veselý, pozn. red.) ji po pěkné akci Kuryho (Kurovského), proměnil. Zlomem pak byl určitě gól Mikulíka ve vlastním oslabení. Poté padly ještě dvě branky z přesilovky pět na tři. Takže za nás určitě velká spokojenost a hlavně impuls do dalších utkání," dodal k zápasu Vlastimil Wojnar, bývalý trenér našeho mužstva.