Slezan se v sobotu pokusí uspět v Sokolově
Chance liga rozhodně nezvolňuje tempo, v sobotu je na programu další soutěžní kolo. Frýdecko-místecké hokejisty tentokrát čeká nejdelší výjezd v rámci první ligy, představí se na ledě sokolovského Baníku, kde je začátek střetnutí naplánován na 17:00 hodin.

HC BANÍK SOKOLOV

Západočeši po loňské povedené sezoně rozhodně nechtějí zaostávat ani letos. Klub, který je hojně doplňován a okysličován kmenovými hráči z Karlových Varů či Sparty, podává výkony trochu jako na horské dráze. Úvodní tři zápasy sezony Baník prohrál, premiérová výhra přišla až v Polárce, kde Sokolov na konci září vyhrál těsně 2:1. Je tedy zřejmé, že Frýdek-Místek bude prahnout po odvetě.

Žlutočerným se v aktuálním ročníku paradoxně lépe daří venku než doma. Před vlastním publikem Baníkovci získali v sedmi zápasech jen deset bodů (tři výhry a čtyři porážky). Na kluzištích soupeřů ale Sokolov patří k nejlepším - v osmi zápasech zaznamenali slušných třináct bodů. Velký pozor si Slezan musí dát na přesilovky severočeského protivníka. Úspěšnost početních výhod se nachází téměř na 26 procentech, což je po Litoměřicích a Porubě třetí nejlepší počin v rámci Chance ligy.

Sokolov ve středu urval bod v Šumperku. A to doslova. Domácí Draci ještě sedm minut před koncem třetí části vedli komfortně 3:0, jenž Baník nesložil zbraně a v hektickém závěru, pouhé dvě vteřiny před koncem srovnal zkušený Kverka na 3:3. Prémiový bod nakonec po prodloužení zůstal na Moravě: "I přes to, že jsme první dvě třetiny předvedli špatný výkon a prohrávali 3:0, bych chtěl nakonec klukům poděkovat za poslední třetinu, ve které se nám v posledních vteřinách podařilo vyrovnat. Tým ukázal svůj charakter. Mrzí mě, že nám nevyšlo lépe prodloužení, protože bod navíc by se nám ve vyrovnané tabulce hodí, řekl trenér Martin Štrba.

Sestava Sokolova v minulém utkání v Šumperku: Cichoň – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan, Jurčík – Ton, L. Stehlík.

Z kabiny rysů:

Ve středečním utkání rysi své věrné fandy rozhodně udělali radost! Domácí konfrontace proti ambiciózní Třebíči přinesla gólově bohaté představení s jednoznačným rezultátem. Jenže kdo duel v Polárce viděl, ten musí uznat, že výsledek 6:2 byl pro soupeře z Vysočiny možná až příliš krutý. Už jen poměr střel - 20:39 pro hosty, hovoří jasnou řečí. Znovu se tedy v plné nahotě ukázalo, že hokej někdy nemá logiku. V tomto případě je ovšem nutno dodat - buďme rádi!

Dvougólový Daniel Vrdlovec byl potěšen faktem, že po předchozím nezdaru s Jihlavou jeho tým znovu zabral: "Trenér zvolil směrem k nám kritická slova, ale měl na to právo, duel v Jihlavě se nám opravdu vůbec nepovedl. Jsem rád, že jsme na to rychle zapomněli, otřepali se a takhle to zvládli!

Kouč Martin Janeček při hodnocení velice správně akcentoval přínos gólmana Patrika Švančary: "Podržel nás hlavně v oslabení pět na tři. Tak, jak jsme ve Zlíně chtěli hrát pro Vojtu, tak dnes to bylo pro Švanciho. Nakonec inkasoval dvakrát, což nás mrzí, ale já věřím, že jim to kluci zase vrátí, jelikož je vidět, že jsou oba výborná dvojka. Každopádně Švanci byl ústřední postava zápasu proti Třebíči!"

Podaří se rysům navázat na středeční triumf proti Třebíči a uspějí také v Sokolově? Sledujte utkání prostřednictvím platformy HokejkaTV či v textové reportáži na webu onlajny.comSlezan do toho!

HC Frýdek-Místek v minulém utkání s Třebíčí: Švančara - Teper, Š. Havránek, Kowalczyk, Zeleňák, M. Adámek, Sova, Ročák - Dostálek, Vrdlovec, Svačina - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, A. Zeman, Ramik - Geidl, Matěj, Macháček.

Minulé vzájemné utkání:

HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov 1:2 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky:
43. Svačina (Vrdlovec, Zeman) - 39. Osmík (Kverka), 53. Zadražil (Kružík, Vracovský). Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Komínek, Veselý. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:37 (5:14, 9:11, 9:10). Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 35:29. Diváci: 708.

Frýdek-Místek: Švančara - Š. Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Žůrek, Ročák - A. Zeman, Vrdlovec, Svačina - Doktor, Haas, Dostálek - Bednář, Hotěk, Klimša - Geidl, Macháček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.
Sokolov: Cichoň - Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Jurčík, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan, Švec – Konečný, Vrhel, Hauser. Trenér: Martin Štrba.

Chybí odehrát:
11. kolo  Frýdek-Místek - Poruba (ne 11.12. - 17.00 h)
12. kolo  Sokolov - Kolín (po 12.12. - 18.00 h)
10. kolo  Vsetín - Přerov (út 13.12. - 17.30 h)
4. kolo  Poruba - Přerov (pá 10.2. - 18.00 h)

Vlastimil Dostálek 313:18 min
Vladislav Habal - 1 záp. (96,67 %), Martin Michajlov - 7 záp. (87,17 %), Oldřich Cichoň - 8 záp. (90,75 %)

úspěšnost brankářů

Vojtěch Mokry - 7 záp. (91,67 %), Patrik Švančara - 9 záp. (94,12 %), Daniel Šimonů - 1 záp. (93,55 %)

79,31 % / 12 / 10.
150 minut / 7.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

132 minut / 9.