Sezonu začneme na ledě litoměřických Kališníků
Novinky
Výkonný výbor ČSLH schválil konečný rozpis základní části Chance ligy. V něm oproti původnímu plánu došlo k několika úpravám.

Oproti první verzi rozpisu nové sezony došlo k několika změnám. Jednak byla odhalena chyba v nasazení týmů (ty dostaly čísla podle konečného umístění v uplynulé sezoně, pozn. red.), kdy bylo klubu SK Horácká Slavia Třebíč přiřazeno vyšší číslo, než celku HC Slavia Praha. Další připomínkou byla nerovnoměrnost v počtu sobotních hracích termínů mezi jednotlivými družstvy. Tady jsme třeba společně s Havířovem na tom byli nejhůře, když v původním rozpise měli hrát rysi v domácím prostředí v sobotu pouze třikrát (např. Přerov měl v rozpise sobot šestnáct). Podle nového rozpisu se v hale Polárka představíme fanouškům v osmi případech.

ZAČÍNÁME V LITOMĚŘICÍCH

Herní systém soutěže, o kterém jsme na webu avizovali již dříve, zůstal již nezměněn. Hracími dny zůstávají středa - sobota, v několika případech se zápasy odehrají také v pondělí. Základní část začne rysům v sobotu 11. září, kdy se od 17.00 hodin představí na ledě litoměřických Kališníků. První utkání doma pak odehrajeme ve středu 15. září, a našim soupeřem budou hokejisté HC Slavia Praha.

Předběžný rozpis utkání najdete na odkaze ZDE. Upozorňujeme však, že v několika případech určitě dojde ještě ke změnám (např. dohody klubů, tripy kvůli vzdálenosti k našim soupeřům, apod.).

REPRE PŘERUŠÍ SOUTĚŽ TŘIKRÁT

Celkem ve třech případech pak dojde k přerušení Chance ligy, a to z důvodu reprezentačních akcí. K první pauze dojde mezi 19. a 20. kolem, kdy se odehraje finský turnaj Karjala Cup. Druhá pauza pak přijde mezi 28. a 29. kolem. To je na programu turnaj Euro Hockey Tour v Rusku, přesněji její Chanel One Cup. Třetí, částečné, přerušení, přijde na řadu až v novém roce. Tři kola, přesněji 45., 46. a 47. kolo, se totiž budou hrát během Zimních olympijských her 2022 v Pekingu, které budou trvat od 4. do 20. února příštího roku.

Základní část skončí 51. kolem ve středu 2. března 2022. Od soboty 5. března se rozehraje předkolo play off (10-7 a 9-8), ve středu 9. března začnou boje v play down (13-14). Čtvrtfinále začne ve čtvrtek 10. března, semifinále v neděli 20. března a první finálové střetnutí je naplánováno na neděli 3. dubna 2022. Dodejme ještě, že ve středu 13. dubna startuje prvním utkáním baráž o první ligu.

Další termíny: České hokejové hry (28. 4. - 1. 5.), Švédské hokejové hry (5. 5. - 8. 5.), MS ve Finsku (13. - 29. 5. 2022).

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY NA NOVOU SEZONU

Rysi mají prozatím naplánováno sedm přípravných střetnutí. Hned to úvodní odehrajeme na půdě polského mistra z Jastrzębie. Dalšími soupeři v přípravě budou například Zubři z Přerova, nebo Valaši ze Vsetína. Generálkou by pak měl být náš domácí souboj se šumperskými Draky. Bližší informace k těmto zápasům fanouškům poskytneme samozřejmě v předstihu. Sledujte proto nejen náš web, ale také i sociální sítě.

RYSI ZAHÁJILI PŘÍPRAVU

Svěřenci trenérského dua Mojmír Trličík - Jozef Daňo již pilně polykají první tréninkové dávky v přípravném období. Na pár fotografií, ale třeba také i na krátké video z tréninku, se můžete kouknout na oficiálních facebookových stránkách klubu HC Frýdek-Místek (odkaz ZDE).