Šedivý: Ty dvě sezony u rysů byly pro mě velmi přínosné
A-tým
V první sezoně se po svém příchodu z rakouského Innsbrucku stal Ondrej Šedivý nejproduktivnějším rysem. I proto všichni v klubu uvítali, že vítkovický odchovanec se klubu upsal i pro následující sezonu. V ní pak Šedivý nasbíral 28 kanadských bodů. Za extraligový Třinec nastoupil ve 25 zápasech s bilancí (2+4).

Třetí rok už ale dvaatřicetiletý forvard ve frýdecko-místeckém týmu nepřidá. Po bohumínském rodákovi totiž sáhl pětinásobný polský mistr - GKS Tychy. Šedivý s týmem, ve kterém se v následující sezoně potká také s Bartkem Ciurou a Filipem Komorskim, podepsal smlouvu na jednu sezonu.

"Vím, že Tychy mají velmi bohatou historii a jsem velmi rád, že jsem se do takového klubu dostal. Hodně informací jsem získal od Filipa s Bartkem. Navíc mi vyhovuje, že do Tychů to nemám z Bohumína, kde bydlím, daleko," svěřil se pro klubový web polského celku Ondrej Šedivý.

Odchovanec vítkovického hokeje strávil prakticky celou svou kariéru v domácích luzích a hájích. Před příchodem do Frýdku-Místku si však odskočil na čtyři sezony do rakouského Innsbrucku, kde nastoupil ve skoro třech stovkách zápasů. V prestižní EBEL soutěži se Šedivému dařilo, když vstřelil 72 branek a k nim pak přidal ještě 117 gólových asistencí. Po návratu do Česka se mu dařilo i v rysím drese. Za frýdecko-místecký celek stihl během dvou sezon odehrát 58 utkání s bodovým ziskem 20+36. Kromě zápasů v první lize dostal Šedivý šanci ukázat se i v nejvyšší soutěži. Třinecký kouč Václav Varaďa jej v minulé sezoně nasadil do 25 extraligových střetnutí.

"Třinec je největší a momentálně také i nejúspěšnější oraganizací v České republice. Pro mě to byla skvělá zkušenost a učení se hokeji na té nejvyšší úrovni. Ve Frýdku-Místku jsme měli také dobré hráče a určitě ty dvě sezony, které jsem tam strávil, byly pro mě velmi přínosné," svěřila se nová posila polského celku GKS Tychy.

A jaké jsou plány do nadcházející sezony? "Přišel jsem tady hrát o ty nejvyšší mety. GKS se musí vrátit tam, kde patří, tedy na samý vrchol," přeje si Šedivý.


ONDREJ ŠEDIVÝ

Narozen: 30. září 1989 v Bohumíně.
Hůl: pravá.
Úspěchy: 1x mistr extraligy (HC Oceláři Třinec - sezona 2021/22), 2x vícemistr extraligy (HC Vítkovice Steel - sezona 2009/10 a 2010/11, juniorský (HC Vítkovice - sezona 2008/09) a dorostenecký mistr republiky (HC Vítkovice - sezona 2005/06), účastník Spengler Cupu a Champions HL.
Kariéra: HC Vítkovice mládež, HC Vítkovice Steel, HC Sareza Ostrava, HC Orlová, HC Poruba, HC Havířov Panters, SK HS Třebíč, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Olomouc, AZ Havířov, Orli Znojmo, HC Innsbruck (Rakousko), HC Frýdek-Místek/HC Oceláři Třinec, GKS Tychy (Polsko).

Snímky:
Jan Velčovský, web GKS Tychy, Markéta Křížová