Se Vsetínem budeme chtít udržet prvoligovou domácí neporazitelnost
Od památného finále s Valachy, které nás následně poslalo premiérově do druhé nejvyšší soutěže, uplyne za chvíli již pět let. V první lize jsme následně sehráli v domácím prostředí se Vsetínem pět duelů. Ani v jednom z nich jsme body našemu soupeři nepřepustili. Bude tomu tak i v sobotním podvečeru?

Po posledním zápase s Přerovem jsme ukázali, že i přes porážku dokážeme soupeře postrašit. Zejména druhá třetina nebyla z našeho pohledu vůbec špatná. Naproti tomu Vsetín je také ve skvělé formě. Zvítězil v posledních třech zápasech. Frýdecko-místečtí hokejisté jsou však připraveni o postup do vyřazovacích bojů ještě zabojovat.

„Pokud je teoretická šance hrát o play off, musíme o něj bojovat, zvítězit v každém souboji a v každém utkání. Na této snaze se pak nemůže nic změnit ani ve chvíli, když tato teorie padne. To je naše práce, musíme to mít v sobě vnitřně a jít si za tím. Praxe musí být stále stejná, mít touhu, chuť, odvahu, obětavost vyhrát souboj a počet těch vyhraných soubojů nám pak určí to, že budeme v tom zápase úspěšnější,“ řekl k nejbližšímu utkání trenér rysů Mojmír Trličík.

Vsetínský tým nedávno posílil uzdravený David Březina, který se vrátil na led po téměř dvou měsících. V jeho prvním zápase proti Horácké Slavii se podílel gólem na výhře svého týmu 3:0. Společně s ním se prosadili i Adam Zeman a Vojtěch Šilhavý. Druhému jmenovanému se to povedlo dokonce ve vlastním oslabení. „Byla to důležitá výhra. Cítíme, že se zvedáme, v kabině je to super,“ těšil se z úspěchu vsetínský útočník Adam Zeman.

Ve hře v početní nevýhodě jsou Frýdečtí šestí v tabulce, přičemž jejich procentuální úspěšnost činí 77.52 %. Vsetín je na tom v tomto ohledu o trochu lépe, celkovou úspěšnost ubráněných oslabení má 83,47 %.

Útočník David Březina po posledním zápase s Třebíčí uvedl, že Vsetínští chtějí dále pokračovat v tom, hrát bojovný hokej a hlavně vyhrávat. „Po pravdě, první třetinu jsem se necítil ideálně, naštěstí se to potom aspoň trošku zlepšilo. Měl jsem přeříznutou šlachu na noze, musel jsem čekat, až se to přichytí a až se noha posílí a doufat, že to bude lepší, což se stalo, a můžu konečně hrát,“ svěřil se po utkání Březina.

Valaši si vedli skvěle i v zápasech proti Jihlavě a Porubě, kde dokázali zvítězit 2:1, respektive 4:1. Ve všech únorových střetnutích tak potvrdili slova Davida Březiny o bojovné náladě a přesvědčení zvítězit. Jako první v ostravském souboji dovezl puk do brány David Vítek a stalo se tak opět ve vlastní hře v početní menšině. Vítězný gól tohoto utkání vstřelil na začátku druhé dvacetiminutovky Lukáš Bednář.

Odveta se Slavií nedopadla pro Valachy dobře

Vsetínští si nyní drží deváté místo v tabulce s 47 body, stejný počet mají Litoměřice a Prostějov. Své místo si Vsetín v tabulce drží, a to i přesto, že na konci ledna v opakovaném duelu prohrál s pražskou Slavií, která si drží místo desáté. V tomto střetnutí zaznamenal v úvodní části jedinou trefu Valachů Roman Vlach. Slavia však vstřelila ve druhé třetině dvě branky, načež v poslední dvacetiminutovce potvrdil vítězství Pražanů Martin Ondráček.

Slávisté tak vrátili Vsetínu porážku, jenž jí uštědřil o tři dny dříve. Tehdy Valaši porazili hráče z hlavního města 3:2. Vítězný gól padl v poslední dvacetiminutovce, střelcem byl Jan Bartko.

Ve hře v početní převaze si vede Vsetín hůř než Frýdek-Místek, jeho procentuální úspěšnost činí 14.78 %. Rysi skórovali v početní výhodě v 18.80 % případů.

V prosinci jsme Valachy porazit nedokázali

Poslední náš vzájemný souboj se Vsetínem se konal 12. prosince loňského roku, kdy nás Valaši porazili 5:2. Nešťastný moment pro rysy nastal na začátku třetí třetiny, kdy brankář Razska inkasoval do své sítě během sedmi minut tři kotouče. V desáté minutě poslední části se pak sebevědomí týmu snažil pozvednout Kryštof Stuchlík, který překonal Davida Gába v domácí bráně. Frýdečtí však potřebovali k vyrovnání ještě další tři góly, a tak se vyhrát nepodařilo.

Není však pochyb, že Vsetín bude opět velmi silný soupeř. „Závěr sezony se blíží a jde do tuhého, kdy se bude rozhodovat. Většinou se sezona hodnotí podle play off, takže se necháme překvapit. Děláme všechno proto, aby to vyšlo dobře,“ řekl trenér Vsetína Roman Stantien v rozhovoru po reprezentační přestávce.

Na utkání s Valachy se těší i náš kapitán Milan Mikulík. „Vsetín je určitě kvalitní soupeř, ale my se na něj dobře připravíme. Budeme chtít ukázat dobrý výkon a utkání zvládnout. Nic jiného než výhru, brát nemůžeme,“ sdělil v pátečním podvečeru frýdecko-místecký forvard.

Utkání se odehraje v sobotu 20. února v naší hale Polárka od 17 hodin.

Snímky: Martin Vojtěch Víta (VHK ROBE Vsetín)