Rysi vstoupí do nové sezony s aktualizovaným logem i dresy!
A-tým
Kvapem se blíží start soutěžní sezony 2022/23. Frýdecko-místecký hokejový oddíl do nového ročníku v Chance lize připravil aktualizovanou vizuální identitu, která se týká nejen klubového loga, ale také zápasových dresů.

Novému logu a dresům naprosto zřetelně dominuje rys, dlouholetý klubový symbol.  Dravá kočkovitá šelma, která neodmyslitelně patří k Beskydům, pohoří v blízkosti Frýdku-Místku. Jak vlastně vznikla idea na obnovenou vizuální podobu klubového loga a dresů?

"Myšlenka s aktualizací loga vzešla od fotografa Tanasise, se kterým jsme v minulé sezóně spolupracovali na fotkách hráčů pro sociální sítě, rozpisy zápasů, kalendář, plakáty, ale především na vizuálu pro reklamní plochy v OC Frýda. Na redesignu loga spolupracovali s klubem fotograf Tanasis, ale především jeho kolega z branže, grafický designér Jan Kulich, který logo namaloval a zpracoval také design nových dresů. Aktualizace vychází z původního námětu a dodržuje nadále základní atributy: kruhový tvar, text, patrona klubu ve formě ryse a barevnost. Tanasis a Kulich jsou profesionálové, kteří pracují pro nadnárodní firmy a mají fantastický cit pro vizuální záležitosti. Jsme vděčni, že nám pomáhájí, abychom šli s dobou," vysvětluje výkonný manažer HC Frýdek-Místek Jakub Mikulík.

Jedno je jisté, v nadcházející sezoně 2022/23 budou hrát rysi své domácí zápasy v Polárce v bílé variantě dresů. Prvoligové kluby se totiž na nedávném aktivu domluvily na světlé barvě pro domácí utkání, tmavé pak pro venkovní duely, a to nejméně pro nadcházející dva soutěžní ročníky. Na ledech soupeřů tedy Slezané budou mít na sobě tentokrát červenou barvu.

"Nový rys se opravdu povedl! Navíc i text Frýdek-Místek je v logu daleko viditelnější. U dresů jsme brali ohed také na sportovní stránku, aby se hráči ze všech úhlů dobře viděli. Čistý vzhled dresů podpořili i naši reklamní partneři, kteří souhlasili s využitím jednobarevné verze jejich loga, čehož si velmi vážímě. Dali jsme větší prostor logu Frýdek-Místek (varianta loga ve dvouřádkovém zobrazení namísto menšího jednořádkového z předešlých sezon), a na hruď hráčů umístili hlavu rysa. Drápy prošly také vylepšením. Jsou nyní mohutnější a vyobrazeny na rukávech dresů. Ve světě i u nás mnoho sportovních klubů také prochází vývojem a pracuje na své značce. Věříme, že modernizace našeho loga i nové dresy se budou fanouškům líbit," vyjádřil přání Jakub Mikulík.

Domácí dresy HC Frýdek-Místek v sezoně 2022/2023

Venkovní dresy HC Frýdek-Místek v sezoně 2022/2023