Rysi se zapojí do projektu Legenda legendám
Novinky
Koncem ledna proběhne v Tipsport extralize, Chance lize, 2. lize, ale dokonce i v univerzitní soutěži charitativní projekt Legenda legendám. Kluby, které se tohoto projektu zúčastní, nastoupí ve vybraném utkání ve speciálních dresech. Rysi půjdou do domácího duelu se Sokolovem s podobiznou svého odchovance Pavla Kubiny.

Oproti prvnímu ročníku, který nesl ještě název Legenda pomáhá, kdy byly všechny dresy s podobiznou Ivana Hlinky, si tentokráte kluby mohly samy zvolit, kterou že legendu uctí.

Třinecká organizace nastoupí v dresech, které budou mít portrét někdejšího kapitána Radka Bonka. Nedaleký Havířov pak zvolil momentálně nejlepšího střelce NHL Davida Pastrňáka a Poruba odehraje utkání s Romanem Polákem na prsou. Náš klub se rozhodl, že v neděli 26. ledna půjdeme do domácího střetnutí se Sokolovem v dresech, které budou mít na sobě podobiznu frýdecko-místeckého odchovance Pavla Kubiny.

Tyto dresy poté půjdou do aukce, kde si je následně budou moci fanoušci vydražit. Získaný výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Ivana Hlinky, který prostředky použije na pomoc bývalým sportovcům v tíživé životní situaci.

O projektu Legenda legendám

Projekt má dva primární cíle. Zaprvé vzpomenout na naše legendární hokejisty, vzdát jim hold a vyzdvihnout jejich výjimečnost. Zadruhé některým z nich nabídnout pomocnou ruku prostřednictvím Nadačního fondu Ivana Hlinky, na který poputuje výtěžek z dražby hraných dresů.

Projekt má také své vlastní webové stránky www.legendapomaha.cz a facebookový profil.

Pavel Kubina

Bývalý český hokejový obránce, který se narodil v roce 1977 v Čeladné, začal s hokejem ve Frýdku-Místku. V osmé třídě se poté přesunul do nedalekých Vítkovic.

Pavel Kubina má za sebou doslova bohatou kariéru. Je majitelem bronzové medaile ze ZOH 2006 v Turíně, třikrát se mohl radovat z titulu mistr světa, a to v letech 1999, 2001 a 2005. S Vítkovicemi získal v sezoně 1996/97 v české nejvyšší soutěži stříbrné medaile a nesmíme zapomenout ani na zisk slavného Stanley Cupu s Tampou Bay Lightning (2003/04).

Svou aktivní kariéru ukončil Kubina v polovině prosince roku 2013.

V těchto dresech nastoupíme do domácího střetnutí se Sokolovem
(neděle 26. ledna - od 16.00 h, hala Polárka)