Frýdek-Místek vybojoval další výhru, Prostějov padl po obratu
Rysi nezvládli úvodní část a po první třetině už prohrávali 0:2. V následující části ale zapnuli motory a zápas srovnali. A v posledním dějství překlopili zápas na svou stranu a dokonali obrat.
11.kolo, pondělí 13.1.2020, Hala Polárka
3:2
0:2, 2:0, 1:0
Suchánek (Loubal) – Haman, Bartko, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, M. Adámek, Hrachovský – Kafka (A), Klimša, Tomi – Hrehorčák, Stuchlík (C), Mikulík – Szturc, Kaukič (A), Martynek – Eret, Motloch, Matěj.
LHK Jestřábi Prostějov
Huf (D. Dvořák) – Hrdinka, M. Jandus, Husa, Drtil, Hrádek, Muška, Chujac – T. Jandus, Pochobradský, Vachutka – Hrníčko, Račuk (C), Žálčík – L. Krejčík, Divíšek (A), Nouza (A) – Chlán, Knap, Ouřada.
37. Motloch (Zahradníček, Eret), 39. Klimša, 49. Hrehorčák (Hrachovský, Kaukič)
7. T. Jandus (M. Jandus, Hrdinka), 20. Divíšek (Nouza, Vachutka)
Diváci: 934
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Nám jednoznačně ujel ten začátek. Zaspali jsme začátek. Vstoupili jsme do toho laxně. Tam to "smrdělo" tím, že jsme mohli dostat ne 2, ale 5 gólů. Od druhé třetiny hodně zlepšený výkon, zlomil to samozřejmě gól na 2:1. Potom přesilovka na 2:2, dotlačený puk a ještě tam byly šance... No a třetí třetina.. Proměněná přesilová hra a samozřejmě parádní výkon mladého gólmana, šestnáctiletého Tomáše Suchánka, který tam měl parádní zákroky a podržel nás.
Ladislav Lubina (Prostějov): Myslím si, že jsme výborně začali první třetinu, dostali jsme se do dvougólového vedení. Věděli jsme ale, že ve druhé třetině domácí přeřadí na vyšší rychlostní stupeň, to se taky potvrdilo a poměr střel 17-4 avizoval něco co se pak stalo v závěru třetiny.. že soupeř vyrovnal na 2:2. No a ve třetí třetině jsme chtěli vrátit vedení na svojí stranu, ale bohužel jsme v oslabení inkasovali. Řekl bych, že zápas prostě rozhodly dva naše stupidní fauly.

Frýdek-Místek nevkročil do utkání vůbec dobře. Od začátku byl aktivnější soupeř. Hned se také dostal do první šance, ale tam skvěle zakročil šestnáctiletý gólman Tomáš Suchánek, který si v zápase odbyl debut v dresu rysů. Suchánek ukázal, že kvality má i v tak mladém věku i později, například při úniku Žalčíka nebo Střele Martina Janduse. První podstatný bod zápasu byl sedmá minuta. V ní totiž jestřábi otevřeli skóre. Střelu Martina Janduse Suchánek vyrazil, ale obránce před ním nebyl pozorný a dovolil dorážku Tomáši Jandusovi, který už puk jen doklepl do branky. Další nadějná akce přišla ve vlastním oslabení, kdy jeden z hostů ujel obraně, ale pukem netrefil branku- O dvě minuty později si obrana domácího celku opět nerozuměla, v akci dva na jednoho chtěl Žalčík nabít spoluhráči a vylepšit mu pozici, ale to se mu nepovedlo. Nejnebezpečnější akci Frýdku-Místku v první třetině měl na svědomí Patrik Hrehorčák, který se skvěle prostrčil i s pukem mezi jedním a následně i druhým obráncem, ale při zakončení už byl ve velkém úhlu a Huf ho vychytal. Hosté ke konci třetiny dostali přesilovku. Zprvu se zdálo, že jí domácí ubrání, ale nakonec přišla kombinace jestřábů, která byla zakončena vyraženou ránou Nouzy a následnou dorážkou Tomáše Divíška. Třetina tedy skončila 0:2 ve prospěch domácích.

Z úvodu druhé třetiny šlo ale jasně poznat, že v kabině rysů se o přestávce asi hodně promlouvalo do duše. Hráči byli jako vyměnění. Nedělali kiksy v obraně, zakončovali mnohem přesněji a tvořili si lepší šance. Ve velké šanci se ocitl Roman Szturc, pálil ale nad. Následně zase Eretovu střelu, kterou Huf vyrazil, nedoklepl jeho spoluhráč do úplně volné branky. Frýdek-Místek ale tlačil a v útoku nabíral na obrátkách. V čase 36:11 se jejich útočné snahy konečně vyplatily. Velká chyba hostů na modré čáře poslala dopředu Jana Zahradníčka, který tváří v tvář obránci rychle přihrál nalevo, kde se zjevil Lukáš Motloch, a ten se svou ránou nemýlil. Následně poskytli Jestřábi rysům přesilovku. Nejprve pálil Hrachovský, jeho bomba se otřela o Hufa a letěla do ochranné sítě. Po dalším vyražení zase Hrehorčák neuklidil do prázdného místečka v brance. Až David Klimša byl tím, kdo početní výhodu využil. Po střele jednoho z frýdeckomísteckých hráčů si na puk před brankářem lehl jeden z hostů a bránil hře. Rozhodčí ale nepískali, a tak domácí z pod něj puk vydolovali a Klimša ho procpal následně za záda Hufa. Po gólu se ještě obraně utrhl Martynek, ten ale svůj nájezd neproměnil. Frýdek-Místek vyhrál třetinu 2:0 s poměrem střel na branku 17 ku 4. Do kabin se šlo za stavu 2:2.

Bylo jasné, že třetí třetina nabídne od obou celků všechny zbývající síly a to nejlepší, co hráči umí. Ukázali se Hrehorčák, Bartko, Tomi, na druhé straně zase Husa, Nouza, ale žádná střela do branky neprošla, žádná akce nebyla proměněna. V 48. minutě byl vyloučen Knap a to byl kámen úrazu. Frýdek-Místek sice nehrál přesilovku tak oslnivě, jako tu předchozí, a vypadalo, že to tentokrát nevyjde. To byly ale jen plané prognózy, protože v čase 48:49 domácí slavili potřetí a otočili zápas. Patrik Hrehorčák přejel kruh a z blízkosti propálil Hufa přímo mezi nohama. Domácí jestřáby tlačili, chvíli poté netrefil volnou branku Tomi a následně Kafka. Pak začali být aktivnější hosté a posledních pět minut stále jen útočili a domácí se bránili a bránili. Když poté odvolali gólmana, napětí se dalo krájet. Frýdek-Místek sice minutu a 40 sekund hrál proti šesti, netrefil prázdnou branku,, ale power play ustál a soupeře porazil. Stáhl tak náskok Prostějova na jedni bod s tím, že má o tři zápasy míň.