Rysi prodloužili spolupráci sedmi útočníkům!
Novinky
HC Frýdek-Místek hlásí uplatnění opce také u sedmi ofenzivních hráčů. V týmu z Polárky budou v následujícím ročníku prvoligové soutěže nadále působit Cedzo, Haas, Macháček, Ramik, Svačina, Marosz a Veselý. Jak vnímá roli a herní přínos jednotlivých útočníků hlavní trenér rysů MARTIN HRNČÁR?

ADAM CEDZO

"Po mém příchodu jsme si Adama stáhli z třinecké juniorky. Do našeho týmu velmi dobře zapadl. Je to velmi mladý a perspektivní hráč, který už v organizaci pár lét působí. Adaptoval se  na dospělý hokej velmi dobře. Je to slovenský mládežnický reprezentant, velmi šikovný, inteligentní hráč. Známe jeho silné i slabší stránky. Když na sobě zapracuje, mohl by být důležitou součásti našeho týmu."

OSKAR HAAS

"Oskar po vynikající sezoně před dvěma roky zjistil, že asi je snadnější něco vyhrát, než to další rok potvrdit. Na nějaký čas se probojoval do třineckého týmu, co mu určitě dodalo sebevědomí. Byl hlavním tahounem juniorů při tažení za zlatem, vyhrál kanadské bodování play-off. Snažili jsme se Oskara nasazovat na přesilovky, kde vypadal slušně. Je to zručný, inteligentní hráč, který dobře vnímá hru. Stále ale opakuji, že mladí hráči potřebují ještě zlepšit fyzický fond, aby se mohli posouvat k lepším výkonům."

ŠTĚPÁN MACHÁČEK

"Měl trochu špatný start sezony, což bylo způsobeno zraněním. Je to typický silový power forward, který dostal prostor při přesilovkách, a nebál se chodit před branku. Druhá část sezony mu vyšla výborně, zvládal osobní souboje na jedničku. Některé nedostatky nahrazoval velkou bojovnosti, pracoval pro tým. V závěru sezony patřil do formace, která měla za úkol eliminovat sílu soupeře. Velmi platný hráč."

MICHAL RAMIK

"Působí v organizaci už od nejmladšího věku, což je vždy bonus. Spolu s Oskarem měl skvělý závěr sezony v juniorce, kde získali titul. Rama je rychlý, po technické stránce slušně vybavený hráč. V určitých fázích ovšem musí zapracovat na lepším čtení hry. S takovými útočníky ale rád pracuji."

VLADIMÍR SVAČINA

"V minulém ročníku to byl náš nejlepší útočník. Pokud se nepletu, tak nevynechal jediný zápas, patřil k jasným lídrům. Ať už v kanadském bodování či během přesilovek. Sváča je výborný hokejista s vynikající pracovní morálkou a hlavně obrovskými zkušenostmi."

ROSTISLAV MAROSZ

"Podobný případ jako Sváča. Typologicky trochu jiný hráč, ale také výborně čte hru. Chodil na led jako druhá přesilovková formace, kde byl velmi platný a kreativní. V mnoha momentech to byl rozdílový hráč. Rosťa je pro nás opravdu hodně důležitý článek hry."

RADEK VESELÝ

"Musím zdůraznit, že nějaký čas se pod mým vedením hledal. Nakonec jsme ale našli společnou řeč, a poté na mně zanechal dobrý dojem. Technicky zručný, velmi stabilní hráč v rozích, je silný na puku. Umí si najít střeleckou pozici, umí se zapojit do kombinace. Pokud Radek bude dobře připravený, mohl by patřit k silnému jádru týmu."