Rysi podpořili nemocnou Grétku
Novinky
V rámci vítězného střetnutí rysů proti Zlínu (3:1), hráči a fanoušci odcházeli z Polárky nejen s radostným pocitem z výhry, ale také s hřejivým vědomím, že pomohli dobré věci. Hlavní hrdinkou totiž byla malá fanynka Grétka.

Gretka Porubová se narodila v červnu roku 2019 po bezproblémovém těhotenství. Bohužel porod byl velmi náročný a změnil celý její život. Gretka zůstala delší dobu v porodních cestách a po porodu musela být kříšená. Ihned ji převezli do FN Ostrava, kde byla několik dní v řízené hypotermii (ochlazování mozku) aby se mozek mohl co nejlépe regenerovat.

To se však nepodařilo úplně a nedostatek kyslíku ovlivnil část mozku zabezpečující pohyb. Diagnoza zní Dětská mozková obrna, diskynetická forma, která má za následek špatné, chaotické pohybové návyky a tvoří si své vlastní, nefunkční.

Gretčiným největším hendikepem je tedy pohyb. Ať už v hrubé či jemné motorice. Má velkou hypotonii trupu, špatně ovládá končetiny. Ještě donedávna měla zaťaté pěsti, takže nebyla schopná nic uchopit. Nyní se už pomalu daří ruce cíleně otevírat a neobratně začíná uchopovat předměty.

Ještě než bylo vhozeno úvodní buly, malá Gretka se přímo na ledové ploše přivítala s hráči domácího týmu. V první přestávce poté za asistence maminky Gabriely a tatínka Güntera odpovídala na tři kvízové otázky, a díky správným odpovědím získala dáreček. Zápas si tedy malá bojovnice společně s rodiči pořádně užila a i s jejich fanouškovsou podporou se nám podařilo porazit zlínské Berany před domácím publikem 3:1!

Malé Grétce pomohli především fandové frýdecko-místeckých rysů. Ti si totiž během utkání mohli zakoupit lístky do tomboly a celý výtěžek putoval na konto malé bojovnice. Celkově se povedlo vybrat úctyhodných 17.000 Kč! Finanční prostředky pomohou pokrýt náklady spojené s rehabilitací. Vítěz tomboly získal luxusní kávovar, který darovala společnost DATART CZ. Děkujeme!


Nutno zdůraznit, že do této bohulibé sbírky se zapojili také soupeřící hokejisté ze Zlína, za což patří do hostující kabiny velký respekt a poděkování! Po konci vítězného utkání vyjádřila vděčnost všem fandům v Polárce také maminka Gabriela.

 

#DvaBřehyJedenTým