Hokejisté podpořili Handicap centrem Škola života Frýdek-Místek
Novinky
Hokejisty Frýdku-Místku navštívili klienti střediska pro hendikepované osoby, kteří měli možnost na vlastní oči vidět nejen tréninkovou jednotku, vyfotit se s hráči na ledě, poznat zázemí haly Polárka, ale také si zafandit na utkání 40. kola Chance ligy! Maskot Freddy se dokonce stal celebritou Zimních her na Morávce.

Klienti centra "Škola života" mohli v sobotu 21. ledna sledovat utkání rysů proti prostějovským Jestřábům, které dopadlo vítězně pro Frýdek-Místek poměrem 3:2. Před samotným zápasem navíc fanda Martin, který navštěvuje toto středisko, měl šanci za asistence kapitána Dana Vrdlovce hodit úvodní čestné buly a úkolu se zhostil vzorně. Další fanda Jirka pak během přestávkové soutěže trefil střed branky a odnesl si tak cenu, klubový suvenýr.

Fandové rysů v rámci zmiňovaného utkání měli možnost se zapojit do tomboly, jejíž celý výtěžek rovněž putoval na konto Handicap centra Školy života Frýdek-Místek. V závěru duelu proběhlo losování a jedna z fanynek, která přispěla do tomboly, si domů odnesla luxusní kávovar od společnosti Datart.

"Jsme velmi rádi, že nám frýdecko-místecký klub vyšel maximálně vstříc. Naši klienti byli moc šťastní, že mohli navštívit hokejové utkání, které navíc dopadlo vítězně. Pro všechny to byl moc krásný zážitek. Výtěžek z tomboly použijeme na pokrytí nákladů sportovních aktivit našeho střediska, naši klienti například velmi rádi hrají bowling. Ještě jednou chceme poděkovat za pozvání a věříme, že na frýdecko-místecký hokej se dostaneme také v následující sezoně," říká Gabriela Morongová, ředitelka střediska Handicap centra Škola života. 

Návštěvě utkání předcházel také zážitek podobou shlédnutí tréninkové jednotky, zákulisí a-týmu, zázemí haly Polárka a také společná fotka na ledové ploše, kterou si všichni patřičně užili!

Klienti centra si pro hokejisty dokonce připravili dárek v podobě obrázků vlastnoruční tvorby, které nyní zkrášlují prostory a-týmu.

Ještě před koncem sezony hokejový klub s radostí přijal pozvání na Zimní olympijské hry pořádané Handicap centrem Školy života Frýdek-Místek v areálu Penzionu U Přehrady na Morávce. Maskot Freddy přijel na tuto sportovní akci rozdat úsměvy, ocenění, sladkosti a dokonce stal se celebritou akce s kterou se každý závodník vyfotil.

V denním stacionáři jsou poskytovány sociální službu lidem s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Středisko podporuje uživatele sociálních služeb v hledání možností, jak se stát v co největší možné míře samostatnými tak, aby si dokázali poradit v běžných životních situacích a našli si své místo ve společnosti. Uživatelům nabízí aktivně prožívat dny a formou aktivizačních činností jim umožňujeme rozvíjet nebo udržovat své schopnosti a dovednosti. Svým uživatelům poskytuje rady o možnostech řešení jejich nepříznivé situace.

Akce zaujala také centrum Slezské diakonie v Českém Těšíně, které pro své studenty zorganizovalo výjezd do haly Polárka za frýdecko-místeckými hokejisty.

Děkujeme oběma organizacím za jejich záslužnou činnost a budeme rádi když opět se uvidíme na hokeji ve Frýdku-Místku!