Rysi podpoří projekt Movember
Novinky
Hráči HC Frýdku-Místku se zapojí do celosvětové kampaně Movember, která si klade za cíl, zvýšit povědomí o zdraví mužů. Akce upozorňuje především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty.

Principem podpory, jak napovídá již název složený ze slov Moustache (knír) a November (listopad), je nechat si v měsíci listopadu narůst knír a tím napomoci upozornit společnost na probíhající kampaň na podporu boje proti rakovině prostaty. Podporovatelé kampaně startují začátkem listopadu s oholenou tváří, a v průběhu měsíce si pěstují svůj knír. Protože se tato nemoc týká především mužů, stal se jejím symbolem knír. Počet lidí, kteří každoročně podpoří boj proti rakovině prostaty, neustále roste.

Jak bude MOVEMBER v podání hráčů našeho klubu v praxi vypadat? V průběhu listopadu budou někteří hráči pečlivě pěstovat své kníry. Z frýdecko-místeckého kádru příslibil účast Vlastimil Dostálek, Jakub Teper, Daniel Kowalczyk, Pavel Matěj, Michal Ramik, Jakub Adámek, Vojtěch Mokry, Štěpán Macháček a Daniel Vrdlovec. Tito hráči budou v listopadu nastupovat ve speciálně upravených dresech s "kníratým" rysem na hrudi. Průběžně budeme tyto hráče fotografovat a snímky zveřejňovat. Fanoušci poté budou moci hlasovat o nejlepší knír.

Na konci měsíce listopadu odstartuje dražba všech hraných dresů, a výtěžek z akce poputuje na konto celosvětové kampaně nadace MOVEMBER. Aukci dresů ukončíme 11. prosince, v den domácího utkání rysů proti Porubě.

"Mám radost, že se akci Movember povedlo ve Frýdku-Místku zorganizovat. Jako klub ukážeme, že nám dobročinnost není lhostejná. Cítím, že je třeba o těchto ryze mužských zdravotních rizicích mluvit. Pokud proběhne vyšetření včas, lze zachránit život. Je fajn, že se k akci připojila velká část kabiny. Některým klukům ty kníry možná zakázaly přítelkyně (usmívá se). Moje partnerka také ze začátku protestovala, ale už si z loňska zvykla, ten jeden měsíc to musí s mým knírem jednoduše vydržet. Pochopitelně nezůstane jen u dresů, přispějeme také finančně. Je skvělé, že nás hráče v Movemberu klub podpořil," říká jeden z iniciátorů akce, Vlasta Dostálek

"Bavili jsme se o tom v kabině, že bychom chtěli Movember letos znovu podpořit. V minulém roce byla účast naší kabiny trochu skromnější. Knír jsem měl myslím jen já a Filip Komorski. Jsem rád, že letos nás je daleko víc. Holit a upravovat naše kníry bude průběžně během listopadu bývalý hráč juniorky Frýdku-Místku Dominik Suchý, který provozuje v našem městě Barber shop," vysvětluje další organizátor bohulibé akce, kapitán rysů Jakub Teper.

"Vážím si toho, že sami hokejisti přijdou s nápadem, že by chtěli podpořit dobrou věc. Klub vždy tyto aktivity maximálně podpoří, protože hokej je skvělou platformou, jak pomáhat druhým,” doplňuje výkonný manažer HC Frýdek-Místek, Jakub Mikulík, jenž také celý listopad bude pod svým nosem pečlivě pěstovat mužný knír.