Rysi podepsali smlouvu s kanonýrem Tomim
A-tým
Útočník Vojtěch Tomi by se za kanonýra nejspíš sám neoznačil. V uplynulé sezoně tomu ale u rysů skutečně tak bylo. Tomi totiž nastřílel shodně se svým parťákem z útočné lajny Davidem Klimšou 19 gólů, takže se společně stali nejlepšími kanonýry mužstva. I proto nebylo divu, že se rodákovi z Ostravy po sezoně nabídky jen hrnuly, nakonec se ale rozhodl setrvat u nás.

„Nabídky jsem nějaké měl, ale ve Frýdku-Místku jsem byl hodně spokojený, takže mojí prioritou bylo, abych zde zůstal,“ svěřil se Tomi.

Loňská sezona byla pro Vojtěcha Tomiho trochu rozporuplná. V létě se snažil prosadit v Havířově, kde mu to nevyšlo, a tak nějaký čas hrál druhou ligu v Opavě. „V té chvíli jsem se hlavně soustředil na sebe, abych podával co nejlepší výkony,“ vrací se Tomi k době, kdy bojoval v drese opavského Slezanu.

Ve třetí lize stihl Vojtěch Tomi odehrát „pouze“ sedm utkání. Poté přišla nabídka z našeho klubu a šestadvacetiletý útočník neváhal. „Asi po měsíci, co jsem hrál v Opavě, mi zavolal můj agent, že se ozval Frýdek-Místek. Příliš jsem neváhal, domluvili jsme se rychle,“ říká Tomi.

Svůj premiérový zápas v rysím dresu odehrál v dalekém Chomutově. S Piráty jsme sice prohráli, ale Tomi si připsal na své bodové konto dvě asistence. Celkově stihl pak za rysy odehrát 44 utkání. Pouze v patnácti z nich vyšel bodově naprázdno. „Těch bodů mohlo být klidně i víc,“ kýve hlavou Tomi. „Hodně bylo důležité, že jsem měl velkou důvěru trenérů a prostor na ledě. To byl vlastně základ všeho, takový icetime jsem naposledy dostal ve vítkovické juniorce,“ dodává.

Společně se svými parťáky z útoku (Kafkou a Klimšou) se zařadili mezi nejproduktivnější hráče našeho týmu. Celkově vstřelili 55 branek. „S oběma se mi hrálo opravdu výborně, hodně jsme si sedli. Jak Kafe, tak i Klima, jsou zkušení hráči a na ledě jsme se dobře doplňovali,“ pochvaluje si vzájemnou spolupráci Tomi.

Na vytoužené play-off jsme ale nedosáhli. Potřetí v řadě. „Ten boj o předkolo play-off jsme měli dobře rozehraný,“ vrací se k závěru minulé sezony Tomi. „Jenže pak jsme zbytečně ztráceli body s papírově slabšími týmy. Tím jsme přišli o náskok, který jsme chvíli měli. Vlastně jsme si to pokazili sami. Spoléhat se na to, že ostatní mužstva prohrají, to se prostě nedá. Každopádně to bylo pro nás velké zklamání, protože jsme bojovali až do posledního kola,“ mrzí zpětně Vojtěcha Tomiho.

Předkolo play-off se kvůli pandemii koronaviru nakonec nedohrálo. „To určitě nebyla příjemná věc pro nikoho. Všichni celou sezonu makají, chystají se na její vrchol a pak to celé skončilo takhle smutně. Byla to škoda, ale zdraví je přeci jen na prvním místě. A to jak u hráčů, tak i všech lidí kolem,“ zdůrazňuje vítkovický odchovanec.

Tomi se v těchto dnech již společně připravuje se svými spoluhráči na následující sezonu. „Cíle mám dva. Jeden je týmový, a to probojovat se s manšaftem do play off, a ten druhý je pak osobní. Chtěl bych se svými výkony probojovat do A týmu Třince,“ svěřil se Tomi. I on si je vědom, že nadcházející rok bude v Chance lize náročný. „Už při těch šestnácti mužstvech byl program docela nabitý, kdy jsme hráli většinou i tři zápasy v týdnu, takže bylo hodně cestování a málo času na regeneraci. Byla to velká fyzická zátěž. I proto jsem zvědavý, jak to svaz vymyslí při tom počtu devatenácti týmů. Záleží hodně na tom, jakým systémem se bude hrát, ale pro fanouška to bude určitě zajímavé,“ uzavřel povídání Vojtěch Tomi.

VOJTĚCH TOMI
narozen:
26. února 1994 v Ostravě
pozice: útočník
hůl:
levá
výška/váha:
183 cm/86 kg
kariéra:
HC Vítkovice, HC Rebel Havlíčkův Brod (SS), HC AZ Havířov (SS), HC RT TORAX Poruba, HC Zubr Přerov (SS), HC Slezan Opava, HC Frýdek-Místek