Hrachovský: Už by to chtělo brusle a jít se po ledě sklouznout
A-tým
Pouze David Klimša odehrál v minulé sezoně více zápasů, než frýdecko-místecký obránce Ondřej Hrachovský. Ten si v čtyřiapadesáti střetnutích připsal na své konto 26 kanadských bodů (12+24). Čtyřikrát si urostlého obránce vytáhl o patro výše kouč Ocelářů, Václav Varaďa.

Rysi začali před pár dny suchou přípravu na novou sezonu. V té by chtěli proklouznout do vyřazovacích bojů, což je také přáním dvaadvacetiletého zadáka Frýdku-Místku. Kyjovskému rodákovi se uplynulá sezona vcelku vydařila. V hodnocení stovky nejlepších hráčů Chance ligy se dokonce umístil na krásném 48. místě. Ondřeje Hrachovského jsme po jednom z tréninků požádali o odpovědi na několik našich otázek.


V čem je pro vás, jako hráče, letos odlišná příprava na sezonu, vzhledem ke koronavirovým opatřením?

Tak trénujem v menším počtu, kdy nás trenéři rozdělili do dvou skupin. Máme s sebou dezinfekce, dodržujeme rozestupy. Jen se nemůžeme společně scházet v šatně, stejně jako i po tréninku sprchovat. Trenéři nás proto rozdělili na skupiny, abychom se ve větším počtu nepotkávali. Je to sice takové rozdělené, ale zvládnout se to dá.

Máte informace, co a jak dál vás z hlediska tréninků čeká? Co si pro vás trenéři připravili?

Jo jo, informace máme. Teď v těch prvních třech týdnech začneme takovou silovou vytrvalostí, kdy jezdíme kruháče. Potom bychom měli přejít do síly a konec této části přípravy půjdeme do dynamiky. Nějaké ty sprinty, ať nám to pak po tom ledě jezdí.

V čem se nejvíce liší tahle část přípravy oproti těm, které jsi absolvoval v dorostu či juniorce?

Tak liší se to tím, že je to rozdělené, kdy nejprve nabíráme svalovou hmotu a pak to bude přecházet do rychlosti. V té mládeži to bylo spíš takové celistvé, kdy se celou letní přípravu dělalo něco podobného stejného. Jak říkám, teď to máme takové rozdělené.

Už v minulé sezoně jste měli možnost se připravovat pod dohledem kondičního trenéra Patrika Čavoje. Jak se ti osobně s ním spolupracuje a v čem nejvíce z jeho rad čerpáš?

Musím říct, že se mi s Patrikem výborně spolupracuje. Vloni mě s ním ta letní příprava velice dobře sedla. Jeho tréninky jsou dobře rozdělené, jde vidět, že tomu rozumí a mě jeho cviky fakt vyhovují. Vloni jsme dělali takové ty CrossFit tréninky, které jsou hodně na výdrž. Je tam i více opakování, tohle mi fakt sedí.

Říká se, že pokud to chceš někam dotáhnout, musíš si v individuálních trénincích přidávat. Platí to i v tvém případě?

Myslím si, že tohle platí všeobecně pro každého. Sportovci, kteří chtějí něčeho dosáhnout, tak tím individuálním tréninkem udělají pro sebe něco navíc, což jej pak následně někam posune.

Co očekáváš od následující sezony?

Tak očekávám to, že to letos dotáhneme konečně do play off, což je takový náš cíl.

Asi je naprosto zbytečné ptát se, jak moc se těšíš na led?

To teda jo (smích). Už mi tam chybí ta střelba, chtělo by to už ty brusle a jít se sklouznout a zadovádět si na tom ledě.