Rysi míří do Bystřice, kde po roce znovu absolvují letní soustředění
A-tým
Družina trenérské dvojice Martin Janeček a Jozef Daňo se koncem týdne vydá do míst, kde to velmi dobře zná z uplynulé sezony. Letní dril absolvují chlapi znovu v Bystřici, kde má tým ty nejlepší podmínky k posílení své fyzické kondice a také k utužení party.

Prvoligový A tým frýdecko-místeckých rysů má za sebou zhruba šest týdnů první části předsezonní přípravy. Zeptali jsme se nejprve trenéra Martina Janečka, jak je s dosavadním průběhem tréninkového procesu spokojen... "Už nám to celé pomalu začíná vrcholit a musím říct, že my, jako trenéři, nemáme prozatím žádnou výtku, a to ani k těm mladým hráčům. Tam jsem překvapený, jak se s tím perou a jak poctivě trénují," pokyvuje hlavou kouč rysů. "Já totiž slyšel, že někteří z těch kluků nebyli zvyklí pracovat úplně naplno a dělat věci navíc. Ale musím říct, že se s tím všichni poprali parádně a doopravdy bych tam nenašel jediné jméno, kde by měl někdo nějaký handicap v přístupu. Že jej má někdo třeba v síle, tak to jsme prostě každý jiný, v tom problém nevidím. Pro nás, trenéry, byl důležitý přístup a tam jsme opravdu žádný problém neviděli," pochvaluje si Martin Janeček, který před letošní sezonou nahradil v trenérské funkci Mojmíra Trličíka.

SOUSTŘEDĚNÍ: DRIL, ALE TAKÉ UTUŽENÍ PARTY

Už v neděli 19. června se všichni hráči A týmu sjedou do nedaleké Bystřice, kde tým absolvuje letní soustředění, které bude trvat do pátku 24. června. "Hlavní význam celé akce bude spočívat v tom, že se sejdeme všichni dohromady. V tom týdnu se tak budeme nejen vzájemně poznávat a tím si vytvoříme i nějaké ty vztahy, ale také společně i potrénujeme. Soustředění bude poučné i pro nás, trenéry, jelikož si budeme moci vyčíst věci, které potřebujeme," nastínil Janeček.

A co frýdecko-místecké hokejisty v bystřickém areálu čeká? "Co se týče tréninkové náplně, tak nechceme úplně sahat do nějakých velkých změn z toho programu naší filozofie, kterou jsme si nastavili. V tom budeme určitě pokračovat," řekl kouč rysů a pokračuje: "Dvakrát využijeme v tom týdnu ledovou plochu v Třinci a pojedeme ten program, o kterém jsem už mluvil. S tím, že jsme samozřejmě na soustředění, takže vše zintenzivníme. Mám na mysli třeba ranní rozcvičky a také v tom, že kluci budou mít dvě fáze za den. Určitě se budeme snažit ten strávený čas tady maximálně využít. Ale jak jsem už řekl v úvodu, největší smysl pro nás bude, že ten tým bude celý pohromadě. Takže jak se pak sejdeme toho osmnáctého po dovolené, tak se na sebe nebudeme dívat tak, že se neznáme," pousmál se frýdecko-místecký stratég.

 
Úplně kompletní bude kádr ve čtvrtek. "To máme v plánu udělat si takovou miniakci, takže za námi dorazí i Vláďa Svačina. Tam budeme tedy úplně kompletní," naznačil trenér rysů, že v rámci soustředění hráči absolvují také teambuildingovou akci. "Jak jsem zkrátka řekl, pojedeme tam s tím, že se z toho týdne dozvíme, jak nám bude v sezoně fungovat vztah hráč versus kabina, ale také i trenér k hráči samotnému. Prostě aby vzájemná chemie fungovala v týmu i v blížící se sezoně," uzavřel povídání Martin Janeček.