Poslední utkání před Vánocemi Frýdek odehraje ve Vsetíně
Preview k zápasu
Ještě před svátky čeká Slezany poslední a těžké utkání ve Vsetíně Na Lapači. Zatímco se Vsetín nachází na čtvrté příčce, Frýdek si polepšil o jednu pozici proti Porubě a je aktuálně na jedenáctém místě. Utkání začne v 17:30 na vsetínském Lapači.

Vsetín chce se ze čtvrté příčky stoupat

Valaši mají za sebou už čtyři úspěšné zápasy. Ten poslední se odehrál v Kalich Aréně v Litoměřicích. Vsetín začal utkání dobře. Dělovku od modré poslal Peter Mikuš, která prosvištěla za Krále. O pár minut později kališníci odpověděli brankou, takže bylo srovnáno. Ještě před koncem úvodní periody dokázal skórovat Vít Jonák a druhá třetina tak začala za stavu 2:1 pro hosty.

V druhé dvacetiminutovce domácí Vsetín znovu dotáhli, tentokrát to byl Daniel Voženílek. Zasáhl do přihrávky dvou vsetínských hráčů a skvěle puk poslal do branky. Do vedení se ale znovu dostali Valaši po gólu Luboše Roba. Ani ne minutu poté už Litoměřice odpovídaly vyrovnávací brankou. Poslední třetina tak začala vyrovnaným stavem. V padesáté minutě se opět dostali hosté, 3:4. Ačkoli tomu nebylo jako v předešlých situacích, kdy kališníci dokázali vyrovnat. Tentokrát Vsetín přidal pojišťovací branku a vyhrál tak 5:3.

Ve Vsetíně vládne kanadskému bodování Luboš Rob se 46 (27+19) body. Nejlepším nahrávačem je Antonín Pechanec a nejlepším střelcem je Luboš Rob. Branku bude střežit bud David Gába (16 zápasů, 90,34% úspěšnost, 2,70 průměr) nebo Yan Shaliapneu (22 zápasů, 89,10% úspěšnost, 2,81 průměr).

Poslední utkání Vsetína

HC Stadion Litoměřice 3:5 VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Jenáček, Holomek, Rudl, Ondračka – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Theoret, Kopta, Vávra – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Poruba udolána, Vsetín bude těžší

Poslední zápas hrál Frýdek doma proti Porubě. Bylo to opravdu důležité utkání, které Slezané úspěšně zvládli. První třetinu ale započali lépe hosté, když už ve čtvrté minutě rysům odskočili. Z úvodní periody to bylo vše. Ve druhé dvacetiminutovce vyrovnal Jiří Krisl, k němuž se kotouč odrazil.

Po tomto gólu došlo ke střídání gólmanů v porubské bráně kvůli zranění. O několik minut později domácí Lukáš Kaukič poslal Frýdek do vedení a takto skóre až do konce utkání zůstalo. Ve třetí třetině se hosté pokoušeli srovnat, několikrát se jim to málem i povedlo, ačkoli všechny možné šance Lukáš Daneček zastavil.

V kanadském bodování se stále na špičce drží Rostislav Martynek s 27 (13+14) body. Nejlepším nahrávačem je David Kofroň a nejlepším střelcem je Štěpán Novotný. Do děje zítřejšího utkání nezasáhne Jan Rudovský a Milan Mikulík. Vít Christov do boje o tři body nastoupí. Do utkání také zasáhne jeden z těchto brankářů: Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr), Jan Hlaváč (3 zápasy, 92,68% úspěšnost, 1,78 průměr) nebo Nick Malík (11 zápasů, 88,31%, 3,58 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 2:1 HC RT Torax Poruba 2011

Branky a nahrávky: 27. Krisl (Kaukič, D. Stránský), 33. Kaukič (L. Kovář, D. Stránský) – 4. Illéš (Dufek). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8, 10 min. Samuel Ollender (HC RT Torax Poruba 2011). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Adámek, Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Krisl – Rudovský, Klimša (A), Martynek (C) – Kofroň, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch – Kaukič, D. Stránský, Przybyla.

Poslední utkání se Vsetínem

HC Frýdek-Místek 5:4 VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 12. Martynek, 13. Kofroň (Hladonik, Zahradníček), 16. Matyáš (Machala, Christov), 56. Novotný (Rudovský, Martynek), 60. Rudovský – 6. Slováček (Šilhavý, Klímek), 7. Rob (Jonák), 40. Rob (Jonák, Pechanec), 60. Karafiát (Rác). Rozhodčí: Michal Dědek, Patrik Vokřál – Aleš Hejl, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2027.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Krisl, Haman – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov.

VHK Vsetín: Šelepněv – Teper, Slováček (A), Hryciow, Frolo, Mikuš, Holomek (C), Ondračka – Rob, Pechanec, Jonák – Kuronen, Pitule, Březina – Karafiát, Kucharczyk (A), Rác – Vítek, Šilhavý, Klímek.