Frýdek-Místek Porubu udolal, čeká jej tak posun v tabulce
Dnes večer bylo v Polárce opravdu rušno. Po první třetině sice vedla Poruba, ale Slezané dokázali během druhé periody dorovnat a přidat ještě jednu branku. Ve třetí třetině nepadla sice žádná branka, ale i tak se přihlížejícím několikrát zatajil dech. Nakonec to vše dobře dopadlo pro domácí a body zůstaly doma.
37. kolo, středa 19.12.2018, Hala Polárka
2:1
0:1, 2:0, 0:0
L. Daneček – Haman, Husák, Adámek, Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Krisl – Rudovský, Klimša (A), Martynek (C) – Kofroň, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch – Kaukič, D. Stránský, Przybyla.
HC RT TORAX Poruba
Kůdela (27. Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Padrnos, Matějíček, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Slavík – Guman, Kanko (A), J. Káňa (A) – Dufek, Vymazal, Alexejev – Ollender, Illéš, Toman – Häring, Fojtík.
Branky a nahrávky: 27. Krisl (Kaukič, D. Stránský), 33. Kaukič (L. Kovář, D. Stránský) – 4. Illéš (Dufek). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8, 10 min. Samuel Ollender (HC RT Torax Poruba 2011). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Bylo to strašně těžké, vybojované. A o to je to cennější. Poruba byla před zápasem v tabulce před námi, teď jsme se před ni dostali. Trošku nám náladu kazí jen zdravotní situace některých hráčů.
Aleš Flašar (HC RT Torax Poruba 2011): Myslím si, že to byl remízový zápas, že jsme si zasloužili bodovat. Ale rozhodlo to, že jsme nevyužili vyložené šance.

Ve čtvrté minutě se vedení ujali hosté. Dufek poslal kotouč na Jakuba Illéše, který se přesunul a tak mu nikdo nestál před Lukášem Danečkem. Vypálil a rána smolně kolem Danečka prolétla. I když domácí okamžitě začali útočit, Poruba dobře bránila, a tak hosté odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve dvacáté sedmé minutě přišlo srovnání. I když se střela Lukáše Kaukiče zastavila o tyč, odražený puk se dostal k holi Jiřího Krisla, jemuž se už povedlo dostat kotouč za Hynka Kůdelu. Zřejmě při jednom ze zákroků se Hynek Kůdela zranil, neboť hned po brance Krisla nastoupil do branky Tadeáš Dvořák. Podruhé puk zapadl za Dvořáka ve třicáté třetí minutě. Tentokrát se to Lukáši Kaukičovi podařilo. Od jednoho ze spoluhráčů obdržel Kaukič přihrávku, skvěle se přesunul a Dvořáka překonal.

Závěrečná perioda nebyla vůbec gólově bohatá. Oba celky měly skvělé šance. Rostislav Martynek, který vypálil z pravého kruhu, a dorážející Kaukič mohl poslat Frýdek do dvoubrankového vedení, to se ale nestalo.

Porubští hráči měli několik příležitostí snad jistých, jelikož se několikrát před nimi naskytla naprosto odkrytá branka. Ovšem Daneček pokaždé vytáhl fantastický zákrok a podržel svůj tým před dorovnáním. Když hráli hosté v šesti bez brankáře, pokoušeli se rysi trefit prázdnou branku, to se jim ale nepodařilo, ačkoli i tak vyhráli nad Porubou 2:1 a posunuli se na jedenáctou příčku tabulky.