Derby je tady! Frýdek-Místek přivítá Porubu
Preview k zápasu
Další důležitý zápas, ve kterém rysi musí na domácím ledě vyhrát je tady. Potřetí v letošní sezóně se v derby střetnou s Porubou. Zatím vždy zvítězil hostující tým o jednu branku a rozdíl mezi mužstvy jsou pouhé dva body. Úvodní buly je naplánováno na středu od 18:00.

Slezané zpátky na vítězné vlně?

Poslední dvě utkání se Frýdku-Místku povedly. Nejprve totiž v dramatickém zápase v hale Polárka dokázal porazit Třebíč 3:2 po prodloužení. A posléze zavítal do Litoměřic. Tam se první třetina povedla domácím, kteří jí vyhráli 1:0. Ve druhé periodě ale přišel obrat během tří minut, když se prosadili Christov s Motlochem. Deset minut před koncem základní hrací doby přidal uklidňující branku Husák a Frýdeckomístečtí zvítězili 3:1.

Nejproduktivnějším hráčem je stále s dvaceti sedmi body Rostislav Martynek a jméno se nezměnilo ani u nejlepšího střelce, kterým je i nadále se čtrnácti góly Štěpán Novotný. Rysi pořád obsazují dvanáctou příčku, ale na kontě mají už čtyřicet čtyři bodů a na osmé Litoměřice ztrácejí devět bodů.

Poslední zápas:

Litoměřice – Frýdek-Místek 1:3

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski – 24. Christov (Mikulík), 26. Motloch (Flok, Husák), 50. Husák (Novotný)

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Christov, Mikulík, Kofroň – Martynek, Novotný, Rudovský – Klimša, Peterek, Kaukič – Motloch, Kuťák, Flok.

Dvě prohry Porubě na sebevědomí nepřidaly

V posledních dvou zápasech ostravské Poruby padalo hodně branek, ale RT TORAX do tabulky nepřidal ani bod. Nejprve Poruba zavítala do Třebíče. Tam se sice dostala brzy do vedení, ale následně tahala za kratší konec, a ani dva góly ke konci zápasu nic nezměnily, jelikož Třebíč zvítězila 5:4. Posléze Poruba přivítala na svém ledě Litoměřice. První dvacetiminutovku ovládli hosté, kteří jí vyhráli 2:1.

Ve druhé části zápasu vedli Severočeši o tři branky, ale do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Ve třetí dvacetiminutovce se ovšem prosadily ke konci utkání dvakrát Litoměřice, které tak vyhrály 6:4. Poruba je momentálně na jedenáctém místě se čtyřiceti šesti body. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti jedna body Jan Káňa, ale nejlepším střelcem je někdejší hráč Frýdku-Místku Petr Kanko, který se prosadil čtrnáctkrát.

Poruba – Litoměřice 4:6

Branky a nahrávky: 6. Kanko, 30. Dufek (Alexejev), 37. Kanko (Guman), 39. Illéš – 1. Korkiakoski (J. Kloz, M. Kadlec), 8. Helt (Przybyla), 24. Korkiakoski (M. Kadlec, J. Kloz), 25. Jícha (Smetana, Przybyla), 58. Voženílek (Eret), 60. M. Kadlec

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík (C), Padrnos, Matějíček, Pastor, Šnajnar, Urbanec – Ollender, J. Káňa (A), Guman – Alexejev, Vymazal, Kanko (A) – Toman, Pytlík, Illéš – Fojtík, Häring, Dufek.

Oba dva vzájemné zápasy vyhrálo hostující mužstvo o jeden gól

V rámci sedmého kola Chance Ligy se tato mužstva spolu utkala poprvé na ledě Frýdku-Místku. Do zápasu lépe vstoupila Poruba, která šla dvakrát do vedení, ale rysi vždy vyrovnali. Ve druhé polovině zápasu se ovšem soupeř dostal do dvoubrankového náskoku, na který odpověděli Slezané jednou brankou a Poruba vyhrála 4:3.

Ve dvacátém druhém kole se hrálo v domácím prostředí Poruby. První periodě gól nepřinesla, ale v té druhé šli do vedení opět Ostravané. Následně ale rysi otočili zápas a před poslední dvacetiminutovkou vedli 2:1. Ve třetí třetině se domácím podařilo srovnat, ale pět minut před koncem se postaral o vítěznou branku v přesilovce Novotný a Frýdek-Místek tak vyhrál 3:2.