Poslední domácí utkání základní části: Do Polárky dorazí Třebíč
V sobotu se odehraje poslední domácí utkání základní části a Frýdek-Místek potřebuje body na postup do play-off. Soupeřem 51. kola WSM ligy bude SK Horácká Slavia Třebíč, která má postup jistý. Jak dopadne sobotní utkání na domácím ledě? Přijďte fandit od 17:00.

SK Horácká Slavia Třebíč

Od začátku sezóny nehraje Třebíč vůbec špatně. Díky svým stabilním výkonům je momentálně na pátém místě, stejně jako Ústí n/L, s jistým postupem do play-off. Frýdek-Místek ztrácí 8 bodů. Ve vzájemných zápasech vede Třebíč 2:1.

Poslední zápas odehrála Třebíč na domácím ledě s Kadaní. Domácí se prosadili hned v první minutě utkání, ale Kadaň dokázala otočit a do kabin odcházeli hráči za stavu 1:2. V další třetině se domácí prosadili hned dvakrát a byli znovu ve vedení. Na konci třetí třetiny Kadaň vyrovnala a v prodloužení zvítězila střelou Nikolase Hlavy.

Nejlepším hráčem je David Dolníček 36 (10+26), nejlepší střelec je Richard Kristl (19) a nejlepším nahrávačem je Roman Erat (27). Brankáři jsou Pavel Jekel (91.40%), Karel Vejmelka (92.86%), Marek Čiliak (92.86%) a Dominik Svoboda (89.87%).

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas na ledě Třebíče byl velmi atraktivní pro hosty. V první třetině se dokázali prosadit Marian Adámek a Bohumil Jank. V další třetině přidali góly Michal Kovařčík a Michal Roman. V poslední třetině přidali frýdecko-místečtí hokejisté ještě jeden gól a zvítězili 5:0.

Další vzájemný zápas proběhl v Polárce. Skóre utkání otevřel tečí domácí David Klimša a poslal svůj tým do vedení. Dlouho ale vedení nevydřelo. Petr Mrázek si šikovně objel branku a vystřelil přesně pod horní tyč. Hosté přidali ještě tři góly a na ledě Frýdku-Místku zvítězili 1:4.

V posledním vzájemném utkání bylo rozhodnuto už v první třetině. Domácí se trefili hned dvakrát a Třebíč se tak mohla radovat z další výhry.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania, Jank, Štebih (A), Michal Roman, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Klimša (C) – O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík – Christov, Jaroš, Lacka – Franek, Samiec, Flok.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Jekel) – Niko, J. Zdráhal (A), Lojek, Čejka (A), Hort, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Kristl – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Malec, Milfait, Psota – Huňa, Juráň, Paták.