Třetí třetina rozhodla, Fýdek-Místek těsně prohrál s Jihlavou
Dnešní prohra musí Frýdek-Místek obzvlášť mrzet. Po druhé třetině byli Slezané ve vedení zásluhou branky Antonína Pechance. Domácí však v poslední části dokázali vyrovnat a pouhé čtyři minuty před závěrečnou sirénou se ujali vedení. Na to už Frýdecko-místečtí nedokázali odpovědět a domů tak jedou bez důležitých bodů.
50., středa 8.2.2017, Horácký zimní stadion, Jihlava
2:1
0:0, 0:1, 2:0
HC Dukla Jihlava
Škarek (Sáblík) – Váňa, Říha, Dundáček, Půža, Danišovský, Bilčík, Vála – Jergl, F. Seman (A), Jiránek – Diviš, Skořepa, Anděl – Zeman, Hubáček, Čachotský (C) – Protasenja, Čermák.
Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania, Jank, Štebih (A), Michal Roman, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Klimša (C) – O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík – Christov, Jaroš, Lacka – Franek, Samiec, Flok.
Branky a nahrávky: 48. Jergl (F. Seman, Jiránek), 56. Skořepa (Diviš) – 21. Pechanec (Marek Růžička, Klimša). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Zídek. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1382. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Hosté měli v úvodu zápasu více ze hry a Škarek se musel mít hodně na pozoru. První vážnější šance Frýdku-Místku přišla v sedmé minutě. Samiec se dostal před brankou ke skákavému kotouči, nicméně jej přes pravý beton gólmana nezvedl. Na druhé straně dostal Zeman před brankou zadovku od Protasenji a při jeho pokusu sklapl Šimboch své betony včas. Na konci desáté minuty svěřenci kouče Juříka hodně špatně rozehráli, čehož mohl využít Čachotský. Domácí lídr si najel z pravé strany mezi kruhy a jeho ráně do pravé šibenice scházel zhruba metr přesnosti.

První přesilovku zápasu si vyzkoušeli hosté a měli při ní velkou šanci. Kania si našel mezi kruhy kotouč a ihned vystřelil, jenže Škarek pro jeho gólové chutě pochopení neměl a pohotově nastavil znovu pravý beton. Po skončení přesilovky přišla největší šance první třetiny. Domácí sice vybojovali v obranném pásmu puk, jenže přišla špatná rozehrávka. Samiec proto přihrál před branku na volného Floka, jenž to udělal dobře a mířil do horní části klece, ale orazítkoval pouze břevno. Změnit nerozhodný stav mohl jihlavský útočník Jiránek, jenž se po vyhraném buly ve vlastím pásmu chopil černé pryže, výrazně zrychlil, prosmýkl se po pravé straně přes obránce a najel si až před Šimbocha. Hezkou akci však gólem nevyšperkoval, strážce hostující svatyně udržel kotouč pod sebou.

Stav se tak měnil v první minutě druhého dějství. Klimšův pokus od modré vyrazil Škarek před sebe, hned poté ještě zneškodnil dorážku Růžičky, aby Antonín Pechanec snadno doklepl touš do volné svatyně - 0:1. Za padesát vteřin mohlo být na hostující střídačce ještě veseleji. V situaci dva na jednoho přihrál Cienciala na Ondřeje Kovařčíka. Ten střílel zblízka z první a domácí muž v masce vytáhl výborný zákrok. Před polovinou zápasu přišly dvě slibné příležitosti, každá na jedné straně. Nejprve byla střela ex-jihlavského zadáka Štebiha v chumlu hráčů tečována vedle pravé tyčky Škarka, poté v přesilovce nezužitkoval Semanovu dobrou přihrávku Skořepa a tváří v tvář Šimbocha neprostřelil.

Skóre se mohlo měnit také při rovnovážném počtu hráčů. Zeman u pravé tyče těsně nedostáhl na střílený pas Čachotského a hned z protiútoku ukázal sílu druhý útok hostí. Akci Ciencialy a bratří Kovarčíků zakončoval po třech rychlých přihrávkách Ondřej Kovařčík, nicméně jihlavská obrana puk obětavě zblokovala. Minutu na to se znovu ukázal Škarek, jelikož si poradil se střelou Adámka od modré i rychlou dorážkou Franka zblízka. Domácí gólovou nulu nesmazal ani zadák Dundáček, napřahující z první od modré a střílející těsně mimo. V závěru třetiny hrála Jihlava přesilovku, ve které si hosté na okamžik nepohlídali Hubáčka, ten však na Šimbocha zblízka recept nenašel. Duklu navíc čekala 78 vteřin dlouhá početní výhoda pět na tři, leč během devatenácti sekund před přestávkou se ke střele nedostala.

Ba co víc, Slezané ubránili i zbylou minutu dvojnásobného oslabení zkraje třetí třetiny. S postupujícím časem se Frýdek-Místek zatáhl více do obrany a Jihlava tak měla prostor na útočení. A toho využila bezezbytku. Po Protasenjově přistrčení ještě Šimboch vychytal Skořepu, ale o patnáct vteřin později v osmačtyřicáté minutě bylo srovnáno. Jiránek přihrál Semanovi, který z pravé strany pohlednou a zejména milimetrově přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Aleše Jergla a domácí útočník nedal zblízka gólmanovi šanci. Rušno bylo i před Škarkem, jenž zneškodnil nepříjemnou střelu Franka z levého kruhu, na kterou přes závar vůbec neviděl.

Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem. Hosté sice ubránili oslabení, ale půlminuty poté inkasovali. Jiránek na okamžik udržel za brankou puk proti přesile. K němu se sice dostali hosté, jenže Diviš jim vzal kotouč a nahrál Josefu Skořepovi. Jihlavský kanonýr se před Šimbochem opřel do puku a byť mu střela vůbec nesedla, kotouč fotbalovým „dloubáčkem“ zapadl do sítě - 2:1. Slezanům navíc překazilo plány na srovnání další špatné střídání, když byli potřetí v utkání vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Stvrzenku třem domácím bodům měl na holi Zeman, jenž u tyčky těsně nedosáhl na Říhovu střelu. Frýdek-Místek ještě v poslední minutě odvolal gólmana, ovšem Dukla již tři cenné body uhájila.

Jihlava tak vyhrála pošesté za sebou, celkem má 102 bodů a vyrovnala své prvoligové bodové maximum ze základní části sezony 2013/2014. Dvě kola před koncem mají červenožlutí náskok čtyř bodů na třetí Kladno, jenž doma podlehlo Přerovu. Frýdek-Místek bude nadále bojovat o předkolo play-off. Se 68 body drží poslední postupové desáté místo a před jedenáctými Litoměřicemi má k dobru nejen tři body, ale i lepší vzájemný zápas