Základní část se blíží ke konci: Frýdek-Místek vyjíždí na Jihlavu
Preview k zápasu
Základní část WSM ligy finišuje. V padesátém kole se Frýdek-Místek představí na ledě Jihlavy, která má letos opravdu vydařenou sezónu. Ve všech vzájemných zápasech zvítězil vždy hostující tým. Bude to tak i tentokrát? Utkání začíná ve středu od 17:30.

HC Dukla Jihlava

Po nevydařeném startu sezóny se dokázala Jihlava svojí kvalitní hrou dostat až na druhé místo v tabulce a drží sérii šesti vyhraných zápasů v řadě. Nyní bojuje o co nejlepší pozici s Kladnem a Motorem. Frýdek-Místek ztrácí na Jihlavu 31 bodů.

Poslední zápas Dukly se odehrál na ledě Kadaně. V šestnácté minutě otevřel skóre zápasu Adam Zeman střelou mezi betony a poslal Jihlavu do vedení. Na začátku třetí třetiny se trefil domácí Adam Raška a srovnal tak stav utkání. Zápas rozhodl až v prodloužení Filip Seman tečí, na kterou Strmeň nedokázal zareagovat.

Nejlepším hráčem Dukly je Tomáš Čachotský 50 (14+36), nejlepším střelcem je Jiří Říha (19). Nejlepší brankáři jsou Miroslav Svoboda (94.43%) a Jakub Škarek (92.65%).

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase se tyto týmy potkaly na ledě Frýdku-Místku. Zápas jasně patřil hostům, kteří dokázali v každé třetině střelit minimálně jednu branku. Zvítězili tak v prvním vzájemném zápase 4:0.

Další utkání na ledě Jihlavy bylo velmi vyrovnané. Ve druhé třetině se za domácí trefil Anatolij Protasenja a poslal svůj tým do vedení. Na konci třetí třetiny dokázal vyrovnat Michal Kovařčík a utkání nakonec rozhodl v prodloužení David Cienciala střelou do levé šibenice.

Třetí vzájemný zápas v hale Polárce byl opravdu napínavý. Jako první se gólově prosadil domácí Aron Chmielewski střelou do pravého horního rohu. V poslední třetině padlo hned pět gólu a pokračovalo se do prodloužení zápasu. Dva body si nakonec odvezla Jihlava po dorážce Tomáše Čachotského.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Hlaváč) – Adámek, Kania (A), Piegl, Štebih (A), Michal Roman, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), Cienciala, Miloš Roman – Christov, Jaroš, Lacka.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, L. Chalupa, D. Šimek, R. Havel, Baránek, Weinhold – Kůs, Chlouba, Raška – Kohout, L. Vrána, Osmík – Slavíček, Hejcman, Chrpa – Ringler, Harkabus, Kaše.