Poslední čtvrtinu základní části odstartuje Frýdek-Místek na ledě Valašského Meziříčí
V sobotu vyjedou frýdecko-místečtí hokejisté na led předposledního Valašského Meziříčí. Tímto utkáním odstartuje poslední čtvrtina základní části. V předchozích třech vzájemných duelech pokaždé zvítězil Frýdek-Místek, v tom minulém však dokázal získat pouze dva body. Jak si tyto dva týmy povedou v posledním letošním střetnutí? Zápas startuje v 17:00!

HC Bobři Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí patří mezi kluby v dolní části tabulky. Momentálně je po 33 odehraných kolech, s 25 body, na předposledním, tedy jedenáctém místě. Hůř je na tom už pouze Karviná, která má o sedm bodů méně. Na desátou Kopřivnici však Bobři ztrácejí již jedenáct bodů. Jejich celkové skóre je 81:172, což samo o sobě napovídá, že Valašské Meziříčí není zrovna produktivním týmem.

V posledním utkání vyzvali Bobři ve středu na domácím ledě Porubu. Celé utkání jednoznačně ovládli hosté, kteří Valašskému Meziříčí nastříleli rovnou devět branek. Za domácí se dokázal prosadit pouze Václav Studený, jeho dvě branky ale na silnou Porubu nestačily. Nakonec tak Valašské Meziříčí utrpělo porážku 2:9.

Vzájemná utkání

Frýdek-Místek se s Valašským Meziříčím utkal poprvé v rámci úplně prvního kola soutěže na domácím ledě. Svěřenci trenéra Juříka nedovolili Bobrům vstřelit ani jednu branku a hned v úvodním utkání tak Lukáš Daneček vychytal své první čisté konto. Domácí o své vysoké výhře rozhodli až v poslední třetině, ve které do brány Čápa nastříleli hned pět branek. Nakonec si tak připsali úvodní vítězství 6:0.

I druhé utkání na půdě Valašského Meziříčí vyhráli Frýdecko-místečtí. Domácí šli sice již v páté minutě do vedení a 50 minut hry si vedli velice dobře. O vítězství Frýdku-Místku ale opět rozhodla závěrečná třetina, ve které se tentokrát trefili čtyřikrát. Bobři nakonec utrpěli porážku 2:7.

Třetí vzájemný zápas se odehrál opět v hale Polárka, tentokrát už v rámci 23. kola. Fanoušci Frýdku-Místku viděli zatím nejdramatičtější utkání, na což do té doby rozhodně nebyli zvyklí. Po celou dobu byl tento duel naprosto vyrovnaný, dvě třetiny byly dokonce bezbrankové. V poslední části se oba týmy prosadily dvakrát a o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli lepší frýdecko-místečtí hokejisté, kteří tak získali bod navíc a zvítězili 3:2sn.

Utkání sledujte v textovém online přenosu na Onlajny.com.