Trápení v koncovce pokračuje. Frýdek-Místek dovezl i tak z Břeclavi tři body
33., středa 13.1.2016, Ice Bors Aréna Břeclav
3:5
1:1, 1:1, 1:3
HC Břeclav
Dusík – Směřička, Miklík, Vlček, Běhal, Zítka, Ivan, Smetana, Průdek, Červenka, Vachutka, Tobola, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík
Daneček - Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Fišera, Adámek, Kvapil, Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Schwarz, Cienciala, Růžička, Luka, Jaroš, Christov
Branky: 6. Běhal (Průdek, Tobola), 40. Červenka (Vachutka, Ivan), 44. Školoud (Uhlík, Nováček) – 1. Christov (Káňa, Luka), 29. Chmielewski (Samiec), 46. Luka (Piecha, Foltýn), 52. Klimša (Piecha, Samiec), 55. Piecha (Samiec, Klimša) Vyloučení: 5:5, Bez využití V oslabení: 0:1, Diváci: 179
Michal Konečný: „Dneska jsme byli Frýdku důstojným soupeřem, kluci to po všech stránkách odmakali a musím jim poděkovat. Ale nakonec v nás přeci jen asi po takovém výkonu převládá i kus zklamání. Vedli jsme 3:2, oni začali být nervózní a my měli ještě další dvě gólovky. Jenže je neproměníme a naší naivitou si necháme dát gól v oslabení, přestože jsem kluky upozorňoval na to, že Frýdek je nebezpečný i ve čtyřech hráčích. Dostaneme gól v oslabení a zbytečně tím vysadíme soupeře na koně. Bod by tomu dnes slušel, ale hosté už nás v závěru mleli, fyzicky jsou úplně někde jinde. Tím spíš, že jsme hráli jen na pět obránců. Nelíbí se nám také to, že první lajna dnes dostala čtyři z pěti branek, a nebylo to poprvé. Do pátku musíme něco změnit. Proti Kopřivnici už bychom měli mít k dispozici Hamana s Blinkou. “ (www.hcbreclav.cz)
Mgr. Jiří Juřík: „Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme se prosadili hned v úvodní minutě zápasu. Z další šance jsme trefili tyč, ale potom přišly chyby, které vedly k vyrovnání. Ve druhé tercii jsme domácí jasně přehráli, o čemž svědčí i poměr střel 17:2. I přesto skončila druhá dvacetiminutovka 1:1. V závěrečné třetině jsme díky individuálním chybám nabídli domácím vedení. V následujícím oslabení se nám podařilo vyrovnat a po naší další brance jsme zápas už dovedli do vítězného konce. Bohužel se v poslední době trápíme v koncovce, což se projevuje i na konečných výsledcích.“

Břeclavští Lvi byli posledním soupeřem frýdecko-místeckých hokejistů ve ¾ základní části. V obou předchozích zápasech s tímto soupeřem byli úspěšnější svěřenci Jiřího Juříka, kteří vyhráli shodně 7:2 a do svých statistik chtěli přidat i třetí úspěch proti tomuto soupeři.

O tom, že hráči Břeclavi mají problémy se začátky utkání, se hrstka diváků přesvědčila i tentokrát. Do prvního zakončení se dostal po pětatřiceti vteřinách Vít Christov, který svou první střelou v zápase překonal Dusíka, a hostující družina vedla 1:0. Hned na konci druhé minuty mohlo být vyrovnáno, když se do přečíslení dostal Červenka s Uhlíkem. Druhý jmenovaný hráč však vůbec nezamířil přesně. Po dalších šancích na obou stranách přišlo přeci jen vyrovnání, kdy Průdek poslal puk před brankoviště Frýdku-Místku, kde byl připravený Jiří Běhal, který zamířil do horní části Danečkovy branky – 1:1. Zpátky do vedení mohli jít hráči v červenobílých dresech v početní výhodě, ale to se nestalo. Na druhé straně si domácí počínali se svou přesilovkou stejně a tak i v polovině úvodní třetiny platil nerozhodný stav. Břeclavští byli stále i při hře v pěti na obou stranách aktivnější a vynutili si další nedovolený zákrok frýdecko-místeckých hráčů. Ani s tou domácí družina nedokázala naložit podle svých představ. Do závěru první třetiny viděli diváci další šance na obou stranách, ale bez gólové radosti. Nejblíže ke gólu měl Jakub Schwarz, který se v závěru třetiny dostal do úniku, ale ze své šance vedoucí branku nevytěžil a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky naskočili hráči ze severovýchodního koutu republiky aktivně a hned v první minutě mohli jít do vedení, ale zakončení Vladimíra Luky skončilo u strážce domácí branky. Na druhé straně odpověděl velkou šancí Radoslav Smetana, který ze slibné pozice trefil tyč za Danečkem. Ve 29. minutě tečoval Aron Chmielewski nahození Jaroše a tečovaný puk skončil až v domácí brance – 2:1. Přidat další branku mohli hostující hráči v početní výhodě dvou hráčů, ale náporu červenobílých barev domácí odolali. Necelých šest minut před druhou sirénou obral Chmielewski o puk Směřičku, ale v situaci jeden na jednoho neuspěl. Šance Frýdku-Místku střídala další šance, ale gólově se svěřenci Jiřího Juříka nedokázali prosadit. Po spoustě šancí přišel sedm vteřin před druhou sirénou trest v podobě vyrovnání. O to se zasloužil Martin Červenka, který při zakončení udělal Danečkovi kličku a zasunul kus černé gumy do branky – 2:2.

Úvod třetí periody byl v režii domácí Břeclavi. Marek Ivan se Školoudem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale prvně jmenovaného v rozhodující okamžik neposlouchal puk. Do další šance dostal znovu Školoud, který ovšem svůj nájezd neproměnil. Po čtyřech minutách hry dokonali obrat hráči břeclavských Lvů, když Petr Školoud stál na konci zakončení a poslal tak poprvé v zápase Lvy do vedení – 3:2. Vedení domácí neudrželi dlouho, když ve 46. minutě dostal puk do jízdy kapitán Vladimír Luka, který ve vlastním oslabení nedal Dusíkovi žádnou šanci proti jeho rychlému a přesnému zakončení zápěstím – 3:3. Po vyrovnání byli hostující hráči opět aktivnější a po dalším tlaku vrátili vedení na svou stranu. O to se postaral David Klimša – 4:3. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale proti jejich pokusům byl Daneček, který další puk za svá záda nepustil. O tom, že tři body poputují na chladný severovýchod, rozhodl v závěru 55. minuty po krásné stahovačce a přesném zakončení Martin Piecha5:3. Ve zbývající pětiminutovce byly k vidění i další šance, ty ale na konečné podobě výsledku již nic nezměnily.

K dalšímu utkání se vydají hokejisté Frýdku-Místku v sobotu 16. ledna na led předposledního Valašského Meziříčí, kde odstartují poslední čtvrtinu základní části. Utkání začíná v 17 hodin.