Frýdecko-místečtí zakončí třetí čtvrtinu základní části v Břeclavi
Hokejisté Frýdku-Místku zakončí třetí čtvrtinu základní části cestou na jih Moravy, kde se ve středu od osmnácti hodin představí na ledě Břeclavi. S tou mají svěřenci Jiřího Juříka v letošní sezóně pozitivní bilanci, když obě předchozí střetnutí vyhráli totožným výsledkem 7:2.

HC LVI BŘECLAV

Břeclavi se úvod právě probíhající sezóny nepovedl, z prvních jedenácti zápasů sedmkrát prohrála, a dlouhou dobu pobývala pod příčkami zajišťující účast v play-off. Po sérii šesti listopadových porážek se však parta okolo kapitána Marka Ivana zvedla a před třiatřicátým kolem ji patří osmé místo. Jistotu vyřazovacích bojů ovšem Lvi rozhodně nemají, devátá Kopřivnice s desátou Opavou totiž ztrácí pouhé dva body.

Tým s třetí nejhorší ofenzívou v soutěži se naposledy představil v Porubě, kde poprvé kapituloval už v první minutě. Po dalším inkasovaném gólu z hokejky Gelnara sice v přesilovce snížil na 1:2 Vachutka, jenže do závěru zápasu už na Tihláře nikdo jiný nevyzrál. Jednoznačný duel nakonec Ostravané vyhráli 7:1, a tak břeclavská ztráta na sedmý Nový Jičín vzrostla na sedm bodů.

Největší hrozbu pro frýdecko-místeckou obranu představuje Daniel Vachutka, který je s bilancí 10+13 nejproduktivnějším břeclavským hráčem. Hned za ním se v klubovém bodování nachází Martin Červenka (7+11). Nejčastěji bodujícím zadákem Lvů je s pouhými osmi body Dominik Směřička (1+7). V brankovišti Břeclavi se nejčastěji objevuje Michal Šurý, kterému kryjí záda Lukáš Dusík a teprve devatenáctiletý Dominik Gerža.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Frýdecko-místečtí na Břeclav poprvé narazili v rámci jedenáctého kola, kdy se stejně jako nyní hrálo poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Aktuální lídr tabulky se prezentoval skvělým úvodem a už ve čtvrté minutě vedl po trefách Franka a Christova 2:0. Břeclavští sice ještě v první třetině snížili na rozdíl jediné branky, ale do konce zápasu se prosadili už pouze hosté, kteří velkou zásluhou třígólového Vladimíra Luky zvítězili 7:2.

Stejným výsledkem skončil také duel z konce listopadu, kdy Lvi opět doplatili na nepovedený začátek. Hned v první minutě se diváci na frýdecko-místeckém stadionu radovali z brzkého vedení 2:0, které do konce utkání narostlo do již zmíněné podoby 7:2. Stejně jako v předchozím vzájemném zápase byl k vidění hattrick, o který se tentokrát postaral Vít Christov.

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu na Onlajny.com.