Ostřížek: Nemůžeme si dovolit z toho vypadnout, musíme hrát stále naplno
Rozhovory

Davide, je krátce po posledním přípravném utkání. Co vám generálka proti Prostějovu ukázala?

Ukázalo nám to, že musíme hrát šedesát minut. To, co prostě máme dáno jako herní plán. A hlavně z něj nemůžeme vypadávat. Ta první třetina nebyla špatná, v té druhé jsme ale měli úplný výpadek a soupeř toho využil. Padla nám tam sice jedna haluz, ale i tak jsme nehráli dobře. Ve třetí části jsme už jen dotahovali a bohužel už to bylo pozdě. My prostě nesmíme vypadnout na patnáct minut z toho zápasu, my musíme jít pořád stejně.

Právě ta třetí třetina byla povedená. Může to být naděje, že víte, že umíte soupeře takhle zmáčknout?

Jo, určitě. Jak jsem už řekl, nebýt těch patnácti minut v té druhé třetině, kdy jsme zahráli blbě přesilovku, což si beru na triko, a dostali jsme tam ty dvě branky, tak si myslím, že ten zápas vypadal dobře. My tam prostě máme spoustu dobrých věcí, ale bohužel zatím nechváme těch pár špatných momentů přebít ty dobré.

Tobě se v početní převaze podařilo dát kontaktní branku na 2:3. Jak jsi celou tu situaci viděl ze svého pohledu?

Já jsem si tam celou tu dobu hledal prostor, jelikož s těmi hráči z Prostějova je to před tím brankovištěm docela i těžké. Oni jsou silní, takže jsem se pořád snažil uvolnit, což mi nakonec vyšlo. Kluci to zahráli výborně, kdy mě Rosťa (Marosz, pozn. red.) dal krásnou žábu a já to hodil naštěstí nad gólmanovu lapačku. Takže jsem rád, že mě tam konečně něco spadlo.

Ty jsi v Prostějově nějaký ten čas působil. Cítil jsi na sobě zvýšenou motivaci, jsou ty zápasy proti bývalým klubů pro tebe prestižní?

Řeknu to takhle, já do každého zápasu jdu na sto procent a je mě asi jedno, jakým soupeř proti nám stojí. Samozřejmě ale, že nějaké vazby tam mám a určitě jsem to v hlavě měl.

Ty vaše přesilové hry nevypadají vůbec špatně. Jak se ti vůbec hraje s Rosťou Maroszem a Lukášem Kucserou a jak by podle tebe mohla vaše lajna v sezoně fungovat?

Já si myslím, že v těch přesilovkách Rosťa (Marosz) vidí skvěle věci, co fakt jako málokdo, a navíc to dobře diriguje. Já se mu snažím vyhovět co nejvíce to jde a prostě snažím se na tom brankovišti pracovat co nejlépe. Aby přes mě nebylo vidět, když jde střela. No a když se naopak můžu uvolnit, tak abych tam byl v ten správný čas a na správném místě.

Do začátku Maxa ligy zbývá už jen nějakých devět dnů. Na čem budete chtít ještě zapracovat v tom tréninkovém procesu, aby na ten úvodní zápas ve Vsetíně bylo vše připraveno?

Myslím si, že budeme potřebovat ještě potrénovat.... (zamyslí se). Trošku mě přijde, že lacině ztrácíme puky. Sem tam máme takové pasáže hry, kdy se fakt zbytečně sami připravujeme o ně takovou zbrklostí. Dále musíme zapracovat na jednoduchých přechodech z pásma. Dle mého si myslím, že si to může posedat, a že budeme velmi konkurenceschopní.

Ty ses, Davide, po nějakém čase zase vrátil do svého mateřského klubu, takže jak si to tady celé teď užíváš?

Já jsem hrozně rád, že jsem tady. Mám tu spoustu známých a kamarádů, se kterými jsem víceméně stále v nějakém kontaktu, i když tady nebydlím. Ale jezdíval jsem tu v podstatě každý druhý týden a mám tu navíc i rodinu. Mám to tady strašně rád, takže si toho, že jsem doma, opravdu užívám.