Osmáci vyhráli dva turnaje
Mládežnický hokej
Osmáci se před týdnem radovali z vítězství na turnaji v Novém Jičíně, kterému kralovali jako jediné klubové mužstvo v konkurenci výběrových týmů (Bad Boys, Slovakia Lion, Nový Jičín+Opava, Czech Dragons). Vládnout se jim zjevně zalíbilo, a tak nejvyšší trůn uhájili i v domácím velikonočním Fajnem turnaji.

V úvodním zápase domácího turnaje v Polárce Frýdek-Místek zdolal Karvinou 2:1 a poté 6:1 Tábor. Jako vítěz skupiny pak šel rovnou do semifinále, kde si poradil s Opavou 6:0. Finále s Přerovem skončilo 4:3 pro domácí.

Pořadí turnaje: 1. HC F-M, 2. Přerov, 3. Havířov, 4. Opava, 5. Tábor, 6. Karviná.

„Turnaj hodnotím velice pozitivně, kluci dělali, co měli, až na první zápas s Karvinou, kdy byli trochu rozespalí. Už jsme se snažili zařadit i nějaké prvky na další sezonu, chceme hrát nějaký systém, ať jsou do devítek připraveni. Bylo vidět, že se kluci snaží, že se chtějí dostat do kádru,“ zhodnotil Fajny turnaj asistent trenéra Jiří Hrček.

„Oba dva turnaje se povedly, výsledkově určitě. Některé zápasy byly dobré, některé slabší, kdy byla koncentrace horší. Mužstvo prochází změnami, takže se někdy projevila nesehranost. Ale kluci bojují o místo, tým se dává znovu dohromady a výsledky v posledních měsících šly hodně nahoru. Každé vítězství je super, přitom soupeři měli úroveň, ta mužstva nebyla slabá,“ ohlídl se za oběma vítěznými turnaji trenér Tomáš Snášel, kterého těšilo, že jeho svěřenci navázali na triumf v Novém Jičíně i v Polárce.