Osmáci postoupili do nadstavby
Mládežnický hokej
V lize starších žáků osmáci postoupili do nadstavbové části. Automatická tabulka je sice poslala až na čtvrté, nepostupové místo za Havířov, ale o postupu rozhodovalo při bodové shodě ne lepší celkové skóre, ale lepší vzájemná bilance, takže se 8. třída může těšit na další těžké zápasy, které mohou tým výkonnostně posunout. Stejně jako poslední zápas základní části, kdy v neděli na domácím ledě vysoko podlehla Třinci.

Do další fáze soutěže postupuje HC Frýdek-Místek spolu s Vítkovicemi a Třincem, dále se v nadstavbové skupině přidají Olomouc, Zlín a Vsetín. Právě Valašský hokejový klub bude prvním soupeřem už v sobotu 19. listopadu a zahájí sérii utkání, která se hraje čtyřkolově, vždy se dvěma zápasy doma i venku.

„Soupeři jsou velice dobří, očekáváme těžké zápasy. Bude to pro kluky náročné, protože do deváté třídy máme posunuty čtyři kluky a nevíme, jestli nám pomůžou, ale takto nároční soupeři mohou týmu jen prospět, i když to bude mazec,“ hodnotil střízlivě další osud osmáků trenér Tomáš Snášel, i v kontextu posledního měření sil s Třincem, které skončilo nelichotivým výsledkem 4:12 (1:4, 2:4, 1:4). „Ten zápas už neměl žádný vliv na postup. Měli jsme lepší vzájemnou bilanci s Havířovem a už nás o postup nemohlo nic připravit. Styl Třince nám ale nesedí, jsou siloví, chodí do těla a my jsme přes letní přípravu moc nevyrostli. Taky to točili na méně pětek a byli pořád v tempu,“ řekl trenér k nedělnímu zápasu, v němž byl až příliš vidět respekt z mnoha „o hlavu větších“ soupeřů. Domácí se prosadili až za stavu 0:4 v přesilovce, v níž ale předtím rovněž inkasovali, a celý zápas jako by se báli fyzických parametrů soupeře, čímž hosté získávali navrch.

 

Bodovali: Poloch 1+1, Dostál 0+2, Žídek 1+0, Kosík 1+0, Kaszper 1+0, Posád 0+1, Balvín 0+1.