Nevzdali jsme se! aneb rekapitulace sezony 2023/24
Novinky
Rysi za sebou mají pravděpodobně nejsložitější sezonu v rámci svého působení na hokejové mapě první ligy. Jako obvykle ovšem byl klub z Polárky vidět nejen na ledě, ale zapojil se znovu do nejrůznějších dobročinných aktivit, rozvíjel služby pro fanoušky a nabídnul jedinečné zážitky. Pojďme si některé klíčové momenty znovu připomenout!

Vstup do soutěžního ročníku 2023/24 byl tak trochu jako ze špatného snu či nepovedeného hororu. Navzdory tomu, že tým okolo trenéra Janečka prožil povedenou přípravu, kdy například na turnaji ve Zvolenu urval druhou příčku, v Chance lize to ze začátku pořádně drhlo. Vždyť po úvodní čtvrtině měli rysi na svém kontě pouze skromné 4 body! Herní a výsledková krize tehdy nabrala gigantických rozměrů. Jenže nikdo v klubu neklesal předčasně na mysli ani nepropadl skepsi. Vždyť do konce soutěže zbývalo spoustu zápasů. Mentální síla týmu byla opravdu velká

Obrat nastal až po příchodu temperamentního slovenského kouče Martina Hrnčára. Ani jeho začátky ale nebyly, řečeno slovy básníka, zalité sluncem. Vždyť úvodní tři zápasy pod jeho taktovkou skončily porážkou v prodloužení. Herní a výsledkový progres ovšem brzy nastal. Poprvé se Slezanům povedlo odlepit ode dna na konci listopadu, kdy frýdecko-místecký kolektiv na svém ledě přetlačil neohroženého lídra z Poruby. Situace ve spodních patrech tabulky byla však i nadále velmi dramatická a napjatá. Hrozba přímého sestupu stále visela ve vzduchu. Jenže pevná víra ve vlastní schopnosti a psychická odolnost rysů narostla do velkých rozměrů!

Pravděpodobně klíčové období nastalo během prosince a ledna, kdy rysi vybudovali na svém stadionu téměř nedobytnou tvrz, a dokázali před svými věrnými fanoušky sedmkrát v řadě zvítězit. Začalo se ovšem dařit také v soubojích proti přímým konkurentům. Výhry na Slavii, proti Pardubicím či domácí skalp Znojma? Tady se začal lámat chleba! Definitivní jistotu záchrany pak přinesl triumf na ledě tradičně silných Litoměřic. Na podzim zdánlivě nemožný úkol - zachránit Chance ligu, se nakonec povedlo zdárně realizovat!

Náš klub byl ovšem znovu aktivní také mimo ledovou plochu. Tvůrčí tým, který se podílí na organizaci veškerých aktivit, si plně uvědomuje společenskou zodpovědnost hokejového klubu. Toužíme být vidět nejen na hřišti, ale také mimo něj. Jednoduše řečeno, chceme spolupracovat a žít s místní komunitou a zároveň konkrétně pomáhat potřebným. Připravili jsme proto například ve spolupráci s nadací "Nezávodím-pomáhám" charitativní utkání na pomoc nemocnému Šimonkovi.

Zapojili jsme se po roce znovu do celorepublikového projektu "O kapku lepší hokej". Zcela unikátní a v českém sportovním prostředí dosud neobjevená byla akce "Puky a tlapky", kdy jsme pomohli najít nový domov dvěma pejskům, a také posbírali finanční prostředky pro útulek "Čtyřlístek pro hafany". Aktivit našeho klubu ale bylo v této sezoně mnohem více, za všechny zmiňme hned 12 rodinných utkání, kde máme vždy připraven pestrý doprovodný program pro děti a dospělé. Prohlédněte si některé nejdůležitější okamžiky v přiloženém videu. 

Děkujeme za spolupráci v uplynulé sezoně a těšíme se na nové společné zážitky v ročníku 2024/25!