Nejdřív těžká šichta, pak pohoda
Šesťáci svedli v pátek nervy drásající souboj v Kopřivnici, kde se zaskvěl famózním výkonem okořeněným sedmi góly Matyáš Kandrák. Z adrenalinu a únavy se pak kluci mohli vyklouzat o den později s oslabeným Havířovem.

HC Kopřivnice – HC Frýdek-Místek 7:8 (4:3,1:2,2:3)

Trenér HC Kopřivnice Michal Nevrkla sliboval již po předcházejícím sopečném duelu ve Frýdku, že se na nás doma dobře připraví a porážku nám oplatí. A Kopřivnice byla skutečně na zápas dobře namotivovaná.

Utkání sice otevřel kapitán týmu HC Frýdek Místek Matyáš Kandrák již v prvním střídání ve dvacáté sekundě, hokejisté Kopřivnice se však nedali, především pak do té doby nejlepší střelec ligy Lukáš Kijonka, který srovnal a záhy dalšími góly otočil na 4:2. Ve druhé třetině naši hokejisté tlačili na domácí branku a urputností celého týmu a střelce Matyáše Kandráka se podařilo náskok vymazat. Po promluvě trenéra s mužstvem, přeorganizování pozic a uklidnění pak začal ten pravý boj. Třetí třetina byla nahoru a dolů. Střelecky jsme Kopřivnici přestříleli a úspěch se dostavil. Vedli jsme díky kapitánovi, který doposud nastřílel všechny góly, a Simonu Bajtkovi, který zvyšoval na 5:7. Kopřivnice se však nedala, bojovala a snížila na 6:7. V čase 58:58, dokonce v naší přesilové hře, soupeř udeřil znovu a srovnal na 7:7. Ovšem famózní výkon „Kandyho“ pokračoval dále a 23 vteřin před koncem utkání vstřelil vítěznou branku. Frýdek-Místek tak nakonec vyloupil Kopřivnici 7:8 a odvezl si tři body. Musíme ale vyseknout poklonu i soupeři, který se svou bojovností postaral o výživný zápas. Utkání poznamenala nedisciplinovanost našich hráčů, kdy jsme doslali dva góly v oslabení. Nejmladší hráč utkání Samuel Bača dostal dokonce trest ve hře 5+20 a stopku na další utkání.

Bodovali: Kandrák 7+0, Bajtek 1+0, Škola 0+1, Pavelka 0+1.

HC Frýdek Místek – HC AZ Havířov 20:1 (8:0,4:0,8:1)

V sobotu Frýdek-Místek čekal slabší soupeř, mužstvo vědělo, že Havířov je z důvodu nemocí doplněn o mladší hráče. Domácí ale samozřejmě nechtěli soupeře podcenit, a tak se dobře připravili. Utkání začalo velkým tlakem našich hokejistů. Po první třetině jsme vedli 8:0. Druhá třetina začala vlažněji. Přizpůsobili jsme se pomalejšímu soupeři, ale i tak jsme měli převahu. Skóre se navýšilo na 12:0. Trenér Tomáš Snášel pak opět kluky namotivoval a ve třetí třetině se obrátky znovu zvýšily. Naše obrana byla dobře organizovaná a podporovala útok. Útočníci se dobře vraceli a dostávali puky do jízdy. Hostující se tak dostávali pod tlak a gólman čelil střelecké smršti. Hráči AZ jedenkrát čestně skórovali, když z pravého rohu po brankové čáře vystřelil Ondřej Holeš a překonal našeho gólmana.

Bodovali: Kandrák 6+2, Kaszper 4+2, Bajtek 4+1, Malý 1+3, Pavelka 1+2, Grygar 1+2, Škola 1+1Tichopád 1+1, Cvek 1+0, Špiřík 0+1, Česlar 0+1. Střely na bránu 72:14.

Gólmani: Dorotík: 6 střel – 0 gólů, Kovařík: 8 střel – 1 gól.