Na závěr sezóny se Frýdek-Místek utká v zápase o čest v Ústí nad Labem
O poslední osmé místo v play-off se ještě v závěrečném kole WSM Ligy strhne boj. Ovšem Frýdku-Místku se už týkat nebude, ten si vyřazovací část nezahraje. Stejně je na tom také Ústí nad Labem, takže v poslední utkání sezony půjde mezi těmito dvěma celky jen o čest a o vítězné loučení se sezonou.

Frýdek-Místek ani přes slibný finiš do play-off nepostoupí

Slezané se v posledních týdnech ještě snažili zachránit špatně rozehranou sezónu, mocně finišovali, ale stejně to nestačilo a play-off se bude odehrávat bez nich. Definitivně rysi přišli o naději po utkání ve Vsetíně, kde prohráli na nájezdy a zároveň ve stejnou dobu Třebíč porazila Kadaň.

I tak se ale hráči Frýdku-Místku rozhodli nevypustit závěr sezóny. V posledním domácím utkání přivítali na svém ledě Třebíč, která si mohla vítězstvím zajistit postup do play-off. Jenže červenobílí byli proti a tohle dramatické utkání zvládli.

V první třetině si vytvořili čtyřbrankový náskok. Na konci prostřední části zápasu pak hosté snížili a ve třetí třetině se dotáhli na rozdíl jen jedné branky. Jenže domácí pak odskočili do vedení 5:3 zásluhou Jonáše Peterka a i když se pak ještě podařilo Třebíčí snížit, na vyrovnání už nedosáhla.

Vítězství v týmovém kanadském bodování už má jisté Antonín Pechanec, který nasbíral prozatím 31 bodů za pět branek a 26 asistencí. Druhý David Klimša má bodů 23 a za 14 branek a devět přihrávek. Právě Klimša je nejlepším střelcem Frýdku-Místku.

Ústí nad Labem sezónu zakončí třetí od konce

Slovan Ústí nad Labem má za sebou nepovedenou sezónu, na čemž by nic nezměnil ani případný úspěch v posledním utkání na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Severočeši mají 65 bodů a je už jisté, že skončí v tabulce na dvanáctém místě, protože Litoměřice jsou čtyři body před nimi a Benátky ztrácí ještě mnohem víc.

V posledních kolech už Ústí nad Labem nemělo takovou motivaci, protože o šanci na postup do vyřazovacích bojů přišlo ještě dříve než Frýdek-Místek. Z posledních čtyř utkání tak Slovan vytěžil jen jedno vítězství, když si trochu překvapivě doma poradil 4:2 s Prostějovem. Tomuhle utkání však předcházely prohry 2:7 s Havířovem a 5:8 s Českými Budějovicemi.

A naposledy Ústí nad Labem nestačilo ani na beznadějně poslední Kadaň, se kterou prohrálo 4:6. Po první třetině bylo v Kadani skóre vyrovnané 1:1, za Ústí se trefil Roubík. Ve druhé třetině si nejprve domácí vytvořili náskok 3:1, který však Krliš s Roubíkem dokázali vyrovnat. Jenže poslední slovo měla Kadaň a šla do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. Ten v polovině posledního dějství navýšila a i když pak ještě Severa snížil na 4:5, vyrovnat už Ústí nedokázalo. Kadaň naopak uzavřela na konečných 6:4.

Vzájemná utkání lépe vycházela Severočechům

Ve třináctém kole došlo na ledě Polárky na pořádnou přestřelku, dohromady padlo deset branek. Frýdek-Místek během utkání dvakrát prohrával o dvě branky, ale zápas dotáhl nakonec do prodloužení. O pět branek rysů se postaralo pět různých hráčů. V prodloužení domácí přestáli i proti nim nařízené trestné střílení a musely rozhodnout až samostatné nájezdy a v těch se nakonec radoval Frýdek-Místek a připsal si tak bonusový bod.

V rámci 25. kola vyrazil Frýdek-Místek do Ústí nad Labem. V první třetině si Ústí vystřílelo dvoubrankový náskok, ten však dokázali hosté dorovnat a ještě přidat branku navíc. Krátce před zazněním sirény Slovan vyrovnal na 3:3 a obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu. Druhá perioda nebyla tak gólově bohatá, prosadil se pouze frýdecko-místecký Jonáš Peterek. V poslední dvacetiminutovce domácí vyrovnali a dalším gólem se ujali vedení, které jim vydrželo až do konce tohoto utkání.

Ve druhém domácím utkání proti Ústí začali Slezané skvěle, jelikož se v páté minutě prosadil David Kofroň. Ve druhé třetině ovšem hosté srovnali a do třetí dvacetiminutovky se šlo za stavu 1:1. V polovině třetí periody hosté vstřelili branku a otočili utkání, které si pojistili gólem do prázdné brány dvě minuty před koncem.