Soči předvedlo Polárce hokej na úrovni KHL a deklasovalo v přátelském zápase Zlín 5:0
Zlín a Soči se v rámci olympijské přestávky české extraligy i KHL utkali ve Frýdku-Místku v přátelském zápase. Zejména Soči bavilo početné osazenstvo haly Polárka hezkým kombinačním hokejem a Zlín přehrálo jasně 5:0. O pět branek ruského týmu se postaralo pět různých hráčů a zaskvěl se brankář Barulin, který předvedl několik skvělých zákroků a vychytal čisté konto.
přát., pátek 23.2.2018, hala Polárka
0:5
0:2, 0:1, 0:2
Berani Zlín
Kašík (30. Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Valenta, Žižka (C), Matějíček, Gazda, Řezníček – D. Šťastný, Honejsek, J. Ondráček – Okál, Fořt, Kubiš (A) – Fryšara, Popelka, Illo – Gago, P. Sedláček, Klhůfek
HK Soči (RUS)
Barulin (Šikin) – Chymkov, Jokipakka, Lisov, Mamkin, Ščitov (A), Malcev, Kuzněcov – Starkov, Padakin, Tomlin, Lugin, Achmaldinov, Laričev, Lapenkov (A), Cvetkov (C), Ivanov, Collins, Šmeljov, Morozov
Branky a nahrávky: 1. Jokypaka (Lugin, Cvetkov), 13. Lapenkov (Cvetkov, Lugin), 26. Achmaldinov (Collins), 56. Mamkin (Padakin, Collins), 58. Morozov (Achmaldinov, Jokipakka). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Robert Svoboda (PSG Zlín): Nehráli jsme špatně, soupeř byl těžký. Kluci měli hodně šancí, ale nevyšlo to.
Sergei Zubov (HC Sochi): Hráli jsme celých šedesát minut. Náš brankář předvedl skvělý výkon. Drželi jsme se daného plánu a vyhráli jsme.

Hokejisté Soči vstoupili do utkání skvěle, hned od prvních sekund začali ukazovat svou úroveň hodnou KHL. Už po první střele na branku se radovali z gólu, když Kašíka propálil přesně mířenou ranou k tyči finský zadák Jyrki Jokipakka. Ve 13. minutě ruský tým svůj náskok zdvojnásobil, tentokrát dostal puk za Kašíkova záda po pěkné kombinační akci Jevgenij Lapenkov.

Ve druhé třetině se Zlín zlepšil a také si vytvořil několik šancí. Ty ale chytil skvělý Barulin a nebo skočily na jeho brankové konstrukci, jako v případě Honejskovy střely z úhlu.

Ve 25. minutě dostal Zlín možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. Tu ale nevyužil a naopak sám inkasoval, když se vyloučený Alexandr Achmaldinov vracel z trestné lavice. Dostal puk přímo do jízdy a na druhý pokus Kašíka překonal. V polovině druhé třetiny Kašíka v brance Zlína vystřídal Štůrala.

Ve druhé třetině se docela dlouho na gól čekalo. Soči si hlídalo své vedení a Zlín nedokázal najít recept na obranu ruského týmu a především na výborně chytajícího Konstantina Barulina. V první polovině tak nejvíce diváky zaujalo Štůralovo odvážné vyjetí ven z branky, které mu vyšlo a brankou Soči neskončilo.

I v závěrečné třetině se ale nakonec solidně obsazená hala Polárka gólů dočkala. V 56. minutě se nejprve prosadil přesnou ranou pod ruku Štůraly Sergej Mamkin a o dvě minuty později ještě uzavřel skóre zápasu na konečných 5:0 Jegor Morozov.