Město podepsáním memoranda podpořilo hokej ve Frýdku-Místku
Novinky
Město Frýdek-Místek zastoupené primátorem Petrem Korčem podepsalo se spolkem HC Frýdek-Místek, HC Frýdek-Místek 2015 a HC Oceláři Třinec dodatek k memorandu týkající se spolupráci při podpoře hokeje ve Frýdku-Místku.

Před pár dny podpesali zástupci města Frýdek-Místek s vedením hokejových klubů HC Frýdek-Místek i třineckých Ocelářů dodatek k memorandu o spolupráci při podpoře hokejového klubu. Město se tím zavázalo, že udrží podporu hokeje do konce příští sezony ve výši maximálně 7 milionů korun a zároveň klubu nesníží podporu pro mládež.


"Je to samozřejmě pro nás velmi významné. Zejména z toho důvodu, že můžeme dál tady nabídnout našim mladým hráčům, kteří odcházejí z juniorky, završí ten juniorský věk, aby nakoukli do profesionálního hokeje. A zvládli takovou tu přechodovou fázi, která je nesmírně důležitá a potom byli plnohodnotnými platnými členy A-týmu HC Oceláři Třinec,"
řekl Petr Popelář, předseda klubu HC Frýdek-Místek. 

Podle trenérů je propojení mezi mládeží a mužským hokejem velmi důležité. "Těžké je dětem vysvětlovat, že mají být rychlejší, silnější, když nevidí mužský hokej. A mužský hokej nám, celé té mládeži ve Frýdku, dává vzor. Pouští děti na zápasy zdarma a ty děti od třetí třídy mají ty vstupy na zápasy. A pak já už další den slyším ty děti, jak se o tom baví. O dospělém hokeji, kde je chceme všichni dovézt. A to je podle mě smysl toho memoranda. A toho, že jsme rádi, že v tom Frýdku ten hokej mužský máme," podotkl Pavel Palát, člen výkonného výboru mládeže.


Jak jsme již v úvodu zmínili, město se zavázalo, že udrží podporu hokeje do konce příští sezony ve výši maximálně 7 milionů korun a zároveň klubu nesníží podporu pro mládež. "Jsem rád, že za město se nám podařilo dohodnout prodloužení spolupráce mezi frýdecko-místeckým a třineckým hokejem. Myslím si, že je to jak motivační pro mladé hráče, kteří mají nějaké vzory. A zároveň je to smysluplné využití naší haly Polárka. Věřím, že ta spolupráce přinese v příští sezóně atraktivní zápasy pro diváky a pro občany města. Zároveň jsme avizovali, že město Frýdek-Místek v tomto roce chce spolu se sportovním výborem a celým zastupitelstvem dospět k definování prioritních sportů, mezi které bude zcela jistě hokej patřit. Tak, abychom mohli uzavřít spolupráci nejenom na rok, ale s těmito prioritními sporty podepsat buď formou memoranda nebo smlouvy spolupráci na více než jeden rok. A byla to záruka jak pro město, tak pro ty sportovní kluby, že se mohou rozvíjet a mohou se věnovat třeba i naší mládeži," nechal se slyšet Petr Korč, primátor města Frýdek-Místek.

Hokejový klub chce v další sezoně dál zapracovávat mladé hráče do profesionálního hokeje. "Samozřejmě bychom chtěli v té výkonností nebo v té sportovní části být minimálně stejně úspěšní jako v letošní sezoně, kdy jsme vybojovali předkolo play off. A pokud bychom se posunuli ještě o level dál, alespoň do čtvrtfinále, tak bychom byli rádi," dodal Petr Popelář, na jehož slova navázal Jakub Mikulík, výkonný manažer HC Frýdek-Místek 2015. "Naše působení sahá i mimo ledovou plochu. Je pro nás důležité být součástí města a komunity lidí. V létě plánujeme účast na akcích Frýdek-Místek na cestách a Gastrofestival plný chutí. Opět uspořádáme sportovní den s HC Frýdek-Místek na stadionu ve Stovkách. Navíc jsme rádi, že prostřednictvím hokeje můžeme pomáhat druhým. V průběhu sezony jsme měli hned několik charitativních projektů, prostřednictvím kterých se nám podařilo pomoci dětem, hendikepovaným nebo lidem s jinými zdravotními obtížemi. I díky podpoře města můžeme v této činnosti pokračovat v následujícím období a podpory města si velmi vážíme.”

Snímky: Samuel Rychecký, Petr Pavelka (mládež HCFM), René Stejskal (město Frýdek-Místek)