Macháčkův závěr sezony ve znamení premiérových tref
Rozhovory
Teprve osmnáctiletý útočník Štěpán Macháček se v naší organizaci objevil až ke sklonku letošní sezony. V dresu rysů si na své konto připsal jedenáct startů v Chance lize.

Odchovanec Nového Jičína si první start ve frýdecko-místeckém drese připsal v zápase s Šumperkem. „Jsem obrovsky rád, že jsem dostal možnost si první ligu tady zahrát. Od loňské sezony jsem toho moc nenahrál. Poznal jsem, že Chance liga je kvalitní soutěží a když to tak porovnám s kanadskou juniorkou, tak v těch soutěžích zase takový rozdíl není, jsou si dost podobné,“ řekl krátce po příchodu pro Novojičínský deník mladý forvard.

Hokeji propadl Macháček již v útlém věku, ale nebylo tomu až tak divu, vždyť jeho táta byl sám aktivním hokejistou. Štěpánových výkonů si všimli v Třinci, kde putoval v pouhých třinácti letech. „V té době to byl pro mě velký skok. Odstěhoval jsem se na hotel, abych mohl v Třinci hrát za mladší dorost. Určitě ale toho nelituji, za mě to byl nejlepší krok mé kariéry,“ vzpomíná autor dvou prvoligových gólů za rysy. „V Třinci bylo o mě ale dobře postaráno. Přes týden jsem měl školu i hokej, na víkendy jsem pak jezdil domů. Z počátku to bylo trochu těžké, byl jsem sám. Nějakých pár týdnů mě trvalo, než jsem si nakonec na vše zvyknul. Ale co se týče hokeje, tak tam bylo o nás postaráno naprosto parádně,“ dodal Macháček.

Letošní sezona tak byla pro něj sice krátká, ale určitě na ní jen tak nezapomene. V dresu Frýdku-Místku se dočkal své premiérové trefy v Chance lize (viz. video), dařilo se mu i na reprezentačním poli, když v zápase české U20 skóroval v přípravném duelu se stejně starými hráči slovenské reprezentace.

Štěpáne, ty jsi nedávno absolvoval své premiérové starty za českou reprezentační „dvacítku“. V rámci srazu jste sehráli také i dvě přípravy se Slovenskem. Když pomineme tu jednu nevydařenou třetinu, dá se říct, že oba ty duely byly hodně vyrovnané…

Přesně tak. Oba zápasy byly hodně vyrovnané, ale naše výkony asi nebyly určitě nejlepší. Máme v dalších zápasech co dohánět.

Předpokládám, že na ten první duel se Slováky budeš dlouho vzpomínat, jelikož jsi vstřelil svou první reprezentační branku v kariéře?

Tak ono je sice pěkné, že jsem vstřelil svou premiérovou branku, ale jelikož jsme ten zápas nakonec prohráli, tak bych asi na to utkání raději rychle zapomněl (smích).

Když jste hráli pak se Slovenskem odvetu, dostali jste od Martina Chromiaka krásnou branku, kdy napodobil takovým lakrosovým způsobem finského útočníka Mikaela Granlunda. Co jsi tomu jeho provedení říkal?

Že to byl opravdu hodně pěkný gól.

Sezona skončila nejen pro českou repre do 20 let, ale vlastně i pro tebe samotného. Co teď plánuješ?

Tak jelikož jsem tuhle sezonu toho moc neodehrál, tak si dám spíše hodně krátké volno a pak hned naskočím do letní přípravy.

Pojďme se ještě vrátit k tvému působení ve Frýdku-Místku, za který jsi stihl odehrát jedenáct utkání a vstřelil jsi dvě branky…

Ty góly neberu jako nějaký velký úspěch, zvlášť, když pro nás sezona skončila tak, jak skončila.

Zmínili jsme, že letošní sezona byla pro tebe ve znamení premiérových tref. Oslavil jsi je nějakým způsobem?

Ne, ne. Oslava byla vždy jen na ledě.

Snímky z repre zápasu Slovensko U20 - ČR U20: Jakub Homoľa_HockeySlovakia.sk

PREMIÉROVÝ GÓL ŠTĚPÁNA MACHÁČKA V DRESU HC FM