Lukáš Kaukič: "Bude to dřina, bude to náročné. Ale jsme připraveni."
Rozhovory
V sobotním zápase proti Třebíči vstřelil kontaktní gól na 1:2 po hezky zakončeném úniku. Nyní už Lukáš Kaukič připravuje na venkovní sérii zápasů. V rozhovoru jsme se zeptali na ambice nebo právě na venkovní "trip".

Lukáši, první třetina vám nevyšla, dostali jste dva rychlé gól. Co jste si řekli, že do druhé třetiny musíte zlepšit?

Vesměs vše, co jsme si řekli před zápasem, nám od začátku nevycházelo. Po třetině jsme si řekli, že musíme zlepšit celkově naši hru a otáčet rychleji puky.

Ve druhé třetině jsi snižoval stav na 1:2. Jak tvůj gól pomohl rysům v utkání?

Vždy, když se dá kontaktní gól a sníží se, tak to tým nakopne a tým hraje lépe.

Jakou jsou vaše ambice do budoucna?

Ambice jsou jasné. Musíme se dostat do play-off a poprat se o nejlepší pozici, co to půjde.

Budete mít čtrnáctidenní pauzu od domácích zápasů. Jakou bude tento faktor hrát roli? Budou chybět fanoušci, kteří tým ženou kupředu?

Je to určitě lepší, hrát doma, kde je ta podpora fanoušků vysoká. Musíme se ale na to soustředit a nemyslet na to, jestli hrajeme doma nebo venku.

Jaký máš pocit z akce O kapku lepší hokej, která proběhla na posledních domácích zápasech Frýdku-Místku? Přispěl jsi taky něco?

Je to skvělá akce a myslím si, že takových akcí by mohlo být více. Přispívám i na jiné organizace, takže zatím jsem ještě nic neposílal, ale s kluky v kabině jsme se bavili, že něco pošleme jako tým.

Hned na úvod venkovního „tripu“ vás čekají dvojzápasy. Co od nich očekáváte?

Budou to těžké zápasy, jako všechny. Nikdo nechce prohrát a všichni do toho dávají sto procent. Bude to dřina, bude to náročné. Ale jsme na to připraveni.