Liga juniorů 2019/2020
Mládežnický hokej
Liga juniorů doznala oproti loňskému modelu soutěže jistých změn. Frýdecko-Místecké hokejisty čeká sezona ve třetí nejvyšší juniorské soutěži.

Po změnách, které provedl Český svaz ledního hokeje v rámci reorganizace juniorské soutěže, došlo k jejímu rozdělení na DHL Juniorská liga akademií, Extraligu juniorů a ligu juniorů. Právě v poslední soutěži budou nastupovat hokejisté Frýdku-Místku.

Soutěže se účastní celkem 64 týmů, které byly územně rozděleny do 11 skupin. Ve skupině „K“ budou nastupovat svěřenci Radima Nečase, kteří se utkají s Karvinou, Černými Vlky, Orlovou, Českým Těšínem, Polskou U18 a Opavou. Družstva se v základní skupině utkají dvoukolově.

Do 2. části soutěže – Nadstavbová „O“ postoupí týmy umístěné po odehrání základní části soutěže ve skupinách „J“ a „K“ na 1. – 3. místě. Tuto skupinu doplní ještě jeden soupeř a to ten, který z týmů umístěných ve zmíněných skupinách po první části na 4. místě nejlépe umístěný. Hrát se bude čtyřkolově každý s každým (24 utkání). Výsledky z první části soutěže se do nadstavbové skupiny nezapočítávají.

Neúspěšné týmy čeká boj ve skupině „O umístění“. Do té se podívají ty, které skončí na 5. – 7. místě a jedno ze 4. místa, které dosáhlo nižšího umístění. I zde se bude hrát čtyřkolově každý s každýma výsledky ze základní části se ani v tomto případě nezapočítávají.

O boje zajišťující postup do Extraligy juniorů se dostanou týmy z nadstavbových skupin“L“, „M“, „N“ a „O“ z prvního místa a hrát se bude dvoukolově (6 utkání). Výsledky z předchozích dvou částí se nezapočítávají a tým, který skončí po odehrání zápasů v této části soutěže na 1. místě si zajistí postup do Extraligy juniorů.

Zápasy všech skupin se hrají tříbodovým systémem a v případě nerozhodného výsledku se hraje do rozhodnutí, ale bez prodloužení. Následovat tak budou samostatné nájezdy.

Možní soupeři ze skupiny „J“: Boskovice, Spartak Uherský Brod, Technika Brno, Kroměříž, Hodonín a Břeclav.

Technické normy

1. V soutěži startují hráči ročníku narození 2000, 2001 a 2002.
2. Družstvo je povinno nastoupit do utkání LJ ve stanoveném počtu hráčů následovně: a)minimálně 1, maximálně 2 brankáři a b)minimálně 10, maximálně 18 hráčů do pole (výjimka z čl. 318 odst. 1. SDŘ)
3. V utkání LJ mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci, přičemž start brankáře-Cizince není povolen.
4. V utkání LJ mohou za družstvo nastoupit maximálně 4 hráči věkové kategorie dorostu (tj. hráči ročníku narození 2003 a 2004).
5. V utkání LJ může za družstvo nastoupit celkem maximálně 5 hráčů na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 4. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to: -z ELJ hráči ročníku narození 2002, -z ELIOD ELD hráči ročníku narození 2003.
6. Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 108 ze dne 13. 6. 2019 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek.
7. Domácí družstvo je povinno k utkání LJ nastoupit ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.
8. Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z čl. 40 bodu i. Pravidel, viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení). Brankář, který v roce, v němž začala příslušná sezóna, dovršil či dovrší 17. rok věku (pro sezónu 2019-2020 se jedná o ročník narození 2002), a mladší, musí nosit obličejovou masku vyrobenou tak, aby jejími otvory nemohl proniknout puk ani čepel hole (výjimka z čl. 190 bodu ii. Pravidel, viz také příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).
9. Na účast reprezentačního družstva Polské republiky věkové kategorie U18 se použije obdobně vnitřní směrnice ČSLH č. 88 ze dne 8. 6. 2017. Utkání, u něhož je reprezentační družstvo Polské republiky věkové kategorie U18 uvedeno na prvním místě, se koná na hřišti soupeře (tj. na hřišti družstva klubu, které je u utkání uvedeno na druhém místě) s tím, že veškeré náklady spojené s pořádáním takového utkání (konkrétně pronájem hrací plochy, náklady na pořadatelskou službu, na zdravotní službu a odměny rozhodčím, odměny pomocným rozhodčím atd.) uhradí polský svaz ledního hokeje (PZHL) nebo jím určená třetí osoba.
10. Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).
11. Evidence trestů dle čl. 529 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.