Kooperativa CUP 2019
O víkendu 23. – 25. srpna se tým mladých rysů ročníku 2008 zúčastnil mezinárodního turnaje v Kroměříži KOOPERATIVA Cup 2019. Mimo Frýdecko-Místeckých hráčů se turnaje účastnil domácí tým HK Kroměříž, HK Ďáblíci Nový Jičín, výběr Golden Bull, slovenský HC Topoľčany a maďarský tým UTE Budapešť.

Turnaj byl rozdělen na dva mini turnaje, hokejový, ve kterém se hrálo 2x 25 minut. Každý „poločas“ byl počítán jako samostatný zápas a turnaj ve fotbale, který měl dva 15minutové poločasy, taktéž každá půlka byla počítána jako samostatný zápas.

K prvnímu zápasu nastoupili chlapci na led proti Ďáblíkům z Nového Jičína. V prvním poločase vyhráli 1:0 a ve druhém remizovali 1:1 a tím získali první tři body do tabulky. V druhém zápase hráli rysi proti maďarskému týmu UTE Budapěšť a první utkání prohráli 1:0, ve druhém pak remizovali 1:1. Závěrečné hokejové dvojutkání prvního dne, hrál Frýdek-Místek proti výběru Golden Bull a v obou zápasech prohrál a to 1:3 a 0:3.

Tím ale první den neskončil a chlapce čekaly dva dvojzápasy ve fotbalovém turnaji. Nejprve nastoupili proti UTE Budapešť, kdy první v prvním utkání vyhráli 3:1 a ve druhém remizovali 0:0. Dalším soupeřem byli Ďáblíci z Nového Jičína, které kluci nejprve porazili 3:1 a ve druhém poločase prohráli 0:2 a tak bojovali v penaltovém rozstřelu o prémiový bod, ve kterém uspěli 2:1.

Do druhého dne rysi vstoupili dobře naladěni. V prvním dvojutkání druhého dne nastoupili proti domácímu týmu z Kroměříže. Oproti prvnímu dni hráči zlepšili kombinační hru, zvýšili bojovnost, ale trápila je koncovka, tak jako ve dni prvním. Přes mnoho šancí první utkání vyhráli 3:2 a ve druhém jen remizovali 1:1. Na závěr skupinových zápasů se Frýdecko-Místečtí rysi postavili proti slovenskému týmu HC Topoľčany a s v tomto zápase naši hráči dominovali a vyhráli jej 3:0 a 5:0. Po sečtení všech bodů bylo jasné, že chlapci skončí v tabulce na třetím místě a budou tak bojovat o konečné umístění s Ďáblíky z Nového Jičína. Vítěz tohoto utkání skončí na třetím místě.

Tak, jak byl dohrán hokejový turnaj, bylo třeba dokončit i turnaj fotbalový. Po výsledcích HC Frýdek-Místek: HC Topoľčany 0:0 a 3:2, HC Frýdek-Místek : HK Kroměříž 0:0 a 1:0 a HC Frýdek-Místek : Golden Bull 1:0 a 1:3 a prohry na penalty skončili rysi na konečném druhém místě ve fotbalovém turnaji.

V neděli, čekal rysy boj o třetí místo s Ďáblíky z Nového Jičína. Na začátku se trenér musel vypořádat se ztrátou dvou zraněných hráčů, Matěje Doupala a Tadeáše Verlíka. I přesto tým Tomáše Snášela a Vojtěcha Trnky držel otěže zápasu pevně v rukou a po vítězství 2:0 mohli Frýdecko-Místečtí slavit konečné třetí místo.

Tým Frýdku-Místku:

Brankáři (jako vždy velice spolehliví)

Matěj Paluzga, Sebastián Šrubař

Obránci:

Jakub Marek, Přemysl Trnka, Tadeáš Verlík, Ondřej Mitura, Dominik Szkandera, Viktor Hanák

Útočníci:

Vanessa Prymusová, Matěj Doupal Kryštof Socha, Tobias Janák, Kristián Czerný, Jan Hrček, Vincent Teichmann, Radim Pekař, Mikuláš Malý, Vojtěch Pindur, Samuel Švrčina.

Trenéři: Tomáš Snášela Vojtěch Trnka

Asistent: Václav Teichmann

Vedoucí mužstva: Tomáš Mitura

Manager mužstva: Ondřej Doupal

Na závěr patří velký dík partnerům týmu, kteří tým podpořili sponzorským darem.

Statutární město Frýdek-Místek, M&S Environmental Technologies, DM Gastro, innogy Česká republika, CLEARMONT sklo a technika, Fit Club ATLAS, MAMIART. Děkujeme