Kozlík: Na fotbal chodím s kamarády, takže v noze to trochu mám
A-tým
V rámci Sportovního dne s HC Frýdek-Místek se opět odehrálo přátelské fotbalové utkání mezi A týmem a fanoušky. Na bezprostřední dojmy jsme se po utkání zeptali útočníka Matěje Kozlíka.

Dvacetiletý odchovanec havlíčkobrodského hokeje MATĚJ KOZLÍK patřil v nedělním přátelském utkání hokejistů HC Frýdek-Místek s týmem fanoušků k nejlepším na hřišti. Společně s letní posilou Davidem Ostřížkem se Matěj postavil do středu zálohy, odkud zásoboval své spoluhráče povedenými pasy i přihrávkami.

Matěji, hrálo se docela ve velkém vedru, na což hokejisté při svých utkáních nejsou tak zvyklí. Jak ses na hřišti vůbec cítil?

Ale jo, musím říct, že se mě hrálo docela dobře. Já fotbal chodívám často hrávat se svými kamarády, takže v noze to trochu mám. Myslím si, že to bylo hezké zpestření pro letní přípravu. Jsem určitě rádi, že jsme si mohli proti fanouškům zahrát.

Bylo na tobě zřejmé, že si s míčem rozumíš. Měl jsi v mládí dilema, zda u tebe zvítězí fotbal, nebo hokej?

Lehké dilema jsem měl, to se přiznám. Jakmile mě ale oslovili z hokejového klubu, tak jsem vůbec neváhal a začal naplno s hokejem. K fotbalu se však stále takto rekreačně vracím pořád.

Za pár dnů začne fotbalistům evropský šampionát. Budeš jej sledovat, nebo tahle akce půjde mimo tebe?

Já jsem obrovský fotbalový fanda, takže určitě budu celé Euro sledovat.

Jak vůbec vidíš šance českého nároďáku? Kde to vůbec dotáhneme?

I když máme docela těžkou skupinu, tak doufám, že z ní dokážeme postoupit dál. Takové osmifinále, čtvrtfinále, bychom mohli udělat. Ale bylo by hezké, kdyby kluci dosáhli na lepší umístění, je to však turnaj, kde záleží na štěstí i případných soupeřích, které bychom dále dostali.

Uplynulá sezona byla v tvém podání určitě povedená, když jsi s třineckou juniorkou získal mistrovský titul. Když se ještě vrátíme k loňské sezoně, tak jak jsi ji vůbec prožíval?

Věřil jsem, že ten titul můžeme s klukama urvat a musím říct, že jsem za ten úspěch nesmírně šťastný. Teď už půjde se maximálně soustředit na jiný styl hokeje, který se hraje v mužích. Určitě se budu chtít ve Frýdku-Místku prosadit.

Jak je to se samotnou přípravou? Trénuješ společně s týmem, nebo máš nějaký individuální plán?

Připravuji se normálně s týmem.

Když se tak dívám na tebe, jsi docela nabušený. Znamená to, že tě návštěvy v posilovně určitě baví?

Když se přiznám, tak letní přípravu nemám příliš oblíbenou. Na druhou stranu ale vím, že je pro hokejisty potřebná, takže do toho dávám maximum.

Předpokládám, že vám kondiční trenér dává pořádně do těla?

Přesně tak. Tréninky s ním nejsou procházkou po růžové zahradě. Jsou náročné, ale tak to má určitě být.

Tým nyní odjíždí na kondiční kemp do Bystřice. Předpokládám, že se tam už kluci těšíte?

Ale jo, těšíme se tam. Určitě jsem rád, že se tam všichni potkáme, jelikož několik kluků mělo teď individuální přípravu. Navíc je tady několik nových hráčů, takže to bude určitě ku prospěchu, že utužíme partu.

Jestli se můžu zeptat na tvé osobní cíle pro následující sezonu?

Stabilně hrávat první ligu a co se týče nějakého týmového cíle, tak určitě to play off.