Kluci chtěli nadělit desítku pro kamaráda
Mládežnický hokej
HC Frýdek-Místek – HC RT Torax Poruba 10:4 (3:1,4:1,3:2)
7. třída v sobotu v Lize mladších žáků přivítala na domácím ledě nedalekou Porubu, které byli kluci připraveni vrátit minulou prohru o jeden gól. Soupeř nechtěl ovšem nechat nic náhodě a přijel v plné síle.

„Hned na začátku utkání jsme se ujali vedení po krásné akci naší třetí lajny, kde skóroval Matyáš Kandrák (6. třída), a takto jsme chtěli i pokračovat celý zápas. Bohužel hned v první třetině došlo ke zranění Matyáše, který byl následně převezen do nemocnice a hospitalizován se zlomeninou ruky. Kluci se poté semkli a řekli si, že naloží soupeři tolik gólů, kolik má Matyáš na dresu,“ vylíčili trenéři okolnosti zápasu, po němž na ukazateli skutečně svítila na straně domácích desítka, oproti hostující čtyřce. „Chtěli bychom tímto Matyášovi poděkovat za pomoc v zápase, a hlavně mu popřát brzké uzdravení. Všichni na něho myslíme! Maty, drž se!“ vzkazuje mu celý tým.

Bodovali: Kosík 2+1, Schindler 2+0, Merta 2+0, Poloch 1+1, Kandrák 1+0, Hanák 1+0, Kohut 1+0, Doupal 0+4, Dostál 0+2, Balvín 0+2, Morys 0+1.

Webdesigned by David Vošický