Klimša: Nezbývá nám, než tam jet a dvakrát zvítězit!
Rozhovory
Se svými statistickými čísly patří útočník David Klimša k vůbec nejlepším hráčům frýdecko-místeckého celku. Služebně nejstarší borec naší kabiny vstřelil v úvodním zápase play off proti Přerovu svůj 90 prvoligový gól v rysím drese. Ten nám nakonec k výhře bohužel nepomohl. Blíže k postupu do čtvrtfinále je tak nyní soupeř, rysi však věří, že sérii ještě zvrátí. První krok můžeme udělat už v neděli.

Davide, první zápas pro nás nedopadl bohužel dobře. Jak jsi jej viděl ze svého pohledu?

Nedopadl... první zápas play off, ještě hraný doma, je to škoda, že jsme to neurvali. Nezbývá nám teď, než tam jet a vyhrát tam dva zápasy.

Přitom ve druhé minutě bylo vše zalito sluncem, jak by řekl básník. Vedli jste 1:0 po tvém gólu, jak ta situace vypadala tvou optikou?

Máme klasicky nacvičené, že jde střela a středoví hráči s beky jdou do rány a měl jsem štěstí, že se to ode mne odrazilo do brány.

Dalším důležitým okamžikem byla situace z třetí minuty, kdy se zranil kapitán Kuba Teper. Zacloumalo to s vámi?

Určitě je to jeden z nejpotřebnějších našich beků, navíc kapitán. Takže... (krátce se zamyslel) Já si myslím, že jsme na to profíci dost velcí, aby se nám takové věci jako nedostávali do hlavy. Myslím si, že jsme to nějak vzali, neřekl bych, že by nás to až tak nějak ovlivnilo.

Ve druhé třetině jste měli hodně přesilových her, tato hra se vám ale kromě gólu Vlasty Dostálka moc nedařila. Kde ty vidíš důvody našeho trápení se v přesilovkách?

Nevím...jako (oddech). Oni to hráli dobře, musím říct, že to měli hodně načtené ty naše přesilovky. Že přesně věděli, co asi budeme dělat. To byla nejspíš ta příčina, že se na to dobře připravili. Naopak my musíme na takové věci reagovat a musíme asi něco změnit, abychom těch gólů dávali v přesilovkách více.

Prohráli jste bitvu, ale válka pokračuje už v neděli dalším zápasem číslo dvě. Takže co bude třeba zásadně změnit, aby se ta série po neděli srovnala na jedna jedna?

Určitě by tam měla být větší odhodlanost. Vyhrávat souboje, prostě je to play off, a to se musí hrát na krev. Dohrávat všechny souboje prostě, tímhle začít. Myslím si, že pak by se to mělo otočit na naší stranu.

Davide, děkuji za rozhovor a přeji v neděli hodně štěstí.

Děkuji.

VIDEOROZHOVOR S DAVIDEM KLIMŠOU

DAVID KLIMŠA

Narozen: 9. března 1989 v Havířově
Post: útočník
Hůl: levá
Kariéra: HC Havířov, HC Poruba, HC Ostrava, HC Vítkovice, HC Havířov Panthers, HC Frýdek-Místek, HC AZ Havířov, SK Karviná, HC Frýdek-Místek