Kadaň v Chance lize končí
Novinky
Hokejisté prvoligové Kadaně druhou nejvyšší soutěž v letošní sezoně nedokončí. Dnem 10. listopadu v Chance lize totiž končí.

Pro tým a fanoušky z Kadaně jsou to teď nepříjemné chvilky. Nejprve se klub, který v letošním ročníku Chance ligy odehrál 18 utkání, ve kterých nezískal ani bod, musel rozloučit s trenérem Vladimírem Růžičkou, který neváhal a přijal nabídku trénovat extraligový Litvínov. Nyní přišla další zpráva z klubu ze severozápadu Čech. Kadaň v první lize předčasně končí.

„Od začátku jsme věděli, že přijde den, kdy Vladimíra Růžičku osloví buďto zahraniční tým, a nebo extraliga. Právě této reprezentační přestávky jsem se obával, říkal jsem si, že je několik klubů, které mají v momentálně problémy a budou se ohlížet po změnách. Litvínov Vláďovi (Vladimíru Růžičkovi) vyhovoval ze všech klubů asi nejvíce, protože může zůstat doma. Když se podívám na naši doposud odehranou sezonu, nemohu mu určitě bránit v tom, aby odešel o ligu výše. Hráči mají za sebou čtyři měsíce práce s kvalitním trenérem a myslím, že se od něj mnoho naučili,“ sdělil na webových stránkách kadaňského celku majitel SK Trhači Petr Klíma.

Dne 10. listopadu 2021 oznámilo vedení kadaňského týmu ČSLH, že odstupují ze soutěže Chance liga v sezoně 2021/2022. Další zápasy s Kadaní se tak již neodehrají. Rozpis zápasů však zůstává nezměněn. Sportovně technická komise ČSLH nyní bude řešit, jestli se utkání Kadaně budou anulovat nebo kontumovat. 

Rysi s Kadaní hráli v rámci 12. kola, když na ledě soupeře vyhráli vysoko 8:1. Trhači v druhé nejvyšší republikové soutěži působili nepřetržitě 23 let (od sezony 1998/1999). „Důvodem je už neúnosná finanční situace, kterou způsobil generální sponzor neplněním vzájemných dohod,“ napsal svazu Klíma.