Junioři Frýdku-Místku mají za sebou přípravné dvojutkání s Orlovou
Dva přípravné zápasy odehráli junioři proti Orlové. Z každého utkání se radovalo hostující družstvo…

První utkání se odehrálo v úterý 13. srpna na ledě Orlové, kde bylo k vidění osm branek. Blíže vítězství byli po celé utkání svěřenci trenéra Radima Nečase. Ti si do poloviny zápasu vypracovali slibný čtyřgólový náskok, když vedli 5:1). Výhra to přeci jen byla, ale mladí rysi dopustili zbytečnou komplikaci, když dovolili domácím hráčům vstřelit další dvě branky a zdramatizovali tak závěr zápasu.

HC Orlová vs. HC Frýdek-Místek 3:5
Branky FM: 2x Bláha, 2x Kanaloš, Hranický

Odvetný přípravný zápas juniorů mezi Frýdkem-Místkem a Orlovou byl na programu v pátek 16. srpna v hale Polárka. Utkání začali aktivněji hosté, kteří se zásluhou Rusze ujali v polovině třetí minuty vedení. Frýdecko-Místečtí hledali odpověď, ale marně a místo toho inkasovali v závěru páté minuty podruhé. Snížení se domácí družina přeci jen dočkala, když v 11. minutě využil Zoubek hru v početní výhodě. Ve druhé třetině se měnilo skóre dvakrát. Nejprve domácí Janík překonal vše, co mu stálo v cestě a jeho vyslaný projektil skončil až za zády hostujícího brankáře – 2:2. Nerozhodný stav vydržel až do poslední minuty prostřední části. To se prosadil Jančař a Orlová se ujala znovu vedení. Posledních dvacet minut hry slibovalo ještě drama. Orlovští si ovšem svůj jednobrankový náskok i přes další dva góly na obou stranách dokázali pohlídat a z Frýdku-Místku si odvezli výhru 5:4. Nic na tom nezměnil hattrick domácího Zoubka ani hra bez brankáře.

HC Frýdek-Místek vs. HC Orlová 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Branky: 11. Zoubek (Janík), 24. Janík, 55. Zoubek (Janík, Hykl), 59. Zoubek – 3. Rusz (Malický), 5. Přeček (Kaleta), 40. Jančař (Zielinský), 49. Jančař (Kaleta), 56. Přeček (Jančař)
Vyloučení: 5:4 navíc Škrlík 5 minut + trest do konce utkání (FM), Malický 5 minut + trest do konce utkání, využití: 2:1, v oslabení: 0:2