Hrehorčák: Přišel jsem vyhrávat
Rozhovory
Kandidátem na nejlepšího hráče utkání s Prostějovem byl Patrik Hrehorčák, který v poslední třetině vystřelil Frýdku-Místku domácí výhru nad silným soupeřem z Prostějova.

Patriku, dnešní zápas byl hodně vyrovnaný. Jak bys jej zhodnotil?

Věděli jsme, že vstupujeme do těžkého utkání. Soupeř měl v první třetině hodně slibných šancí, které nakonec proměnil. Avšak druhá třetina byla naše, v ní jsme Prostějov jasně přestříleli. Třetí třetina už byla vyrovnaná, i soupeř si vytvářel své šance.

Prohrávali jste 0:2. Jak těžké bylo zvrátit průběh utkání ve svůj prospěch?

Hodně nás ovlivnili diváci, kteří nás hnali dopředu. Chtěli jsme prostě vyhrát, což se nám podařilo. Takže za mě patří velké díky hlavně divákům.

Tomáš Suchánek prožil svoji premiéru, kterou zvládl na jedničku. Co říkáš na jeho výkon?

Tomáše bych ocenil především tím, že na šestnáct let si hodně věřil. Dost nás podržel, hlavně v první a třetí třetině, kdy měl fantastické zákroky. Jestli to s ním takhle půjde dál, tak má nakročeno do extraligového hokeje. Nakonec bych ho chtěl jmenovat nejlepším hráčem utkání.

Přišel jsi k nám na hostování z Třince, kde jsi odehrál spoustu zápasů v extralize. Jaké jsou tvé ambice do budoucna?

Jsem po měsíčním zranění a přišel jsem si odehrát dva zápasy. Zítra bych se měl vrátit zpátky do Třince a trenéři rozhodnou, jestli jsem po měsíčním zranění schopný hrát extraligu, či ne.

Diváků, kteří vás přišli podpořit na dnešní utkání, bylo dost a šlo vidět, že vás hnali kupředu. Souhlasíš?

Určitě. Vždy, když přijde hodně fanoušků, tak je výborná atmosféra. Víte, nikdo by nechtěl hrát v poloprázdné hale. Největší kouzlo fanoušků je v tom, že tým umí posouvat dopředu, za což jim děkujeme a věříme, že přijdou i na další domácí utkání.

Hrál jsi v kanadské lize QMJHL za tým Rouyn-Noranda Huskies. Mohl bys nám povědět, jaký je mezi naším a zahraničním hokejem rozdíl?

Největším rozdílem je kluziště, které je větší, než v Kanadě. Pak bych taky dodal, že je tam více osobních soubojů. Mladí chlapci, od kterých se můžete učit. Taky to tam je hodně přísné, když uděláte jednu chybu, tak si příště už nemusíte zahrát.

Příští zápas hrajete s Kadaní, jak se na zápas připravíte?

Na zápas se budeme připravovat jako vždycky. Nesmíme podcenit ani jednoho soupeře.