Hokejové vzpomínky (2): Ovládli jsme Krajskou ligu
Novinky
A jsme tady znovu. Dalším dílem pokračujeme v našem seriálu Hokejového vzpomínání. V minulém článku jsme se vrátili o celých šestnáct let do minulosti. V krátkosti jsme si připomněli chvíle, kdy se klub musel rozloučit s druholigovou příslušností. Tentokráte poposkočíme o pět let dopředu. Hokejisté HC Frýdek-Místek bojují o návrat do II. hokejové ligy.

Stáváme se vítězi Krajské ligy, ale byly to nervy

Abychom se vůbec v následné baráži mohli poprat o přímý postup do II. hokejové ligy, museli jsme nejprve ovládnout Krajskou ligu Moravskoslezského kraje. A tam jsme měli hodně nepříjemného soupeře – tým SK Karviná. Tuhle regionální bitvu ale svěřenci trenéra Tomáše Špačka nakonec zvládli. Rozhodl především závěr soutěže, kdy jsme ve 21. kole dokázali na domácím ledě porazit Krnov 6:5 (i když jsme v zápase prohrávali 3:5) a dosud vedoucí Karviná prohrála v Horním Benešově 1:5. Tím jsme se dostali do čela tabulky. Prvenství jsme si následně potvrdili v předposledním kole, kdy jsme doma zdolali Karvinou 6:3. Pojďme si tedy nejprve zavzpomínat na dny krátce před ovládnutím Krajské ligy.

Boj o všechno jsme zvládli

K zápasu 27. kola Krajské ligy mužů přicestovala do Víceúčelové sportovní haly tehdy „již druhá“ Karviná. Pouze vítězství by udrželo hosty v naději, že by právě náš tým vystřídali z vedoucí pozice. Frýdečtí ale duel zvládli a po závěrečném klaksonu se mohli po právu radovat z výhry a tím i jistoty postupu do následné baráže o 2. ligu.

Nebylo divu, že do střetnutí nastoupila obě mužstva v té nejsilnější možné sestavě. Domácí byli od úvodních vteřin zápasu lepší. Vytvářeli si spoustu šancí, které musel karvinský gólman Volf likvidovat. V hledišti sportovní haly to pořádně zahučelo už při první přesilové hře, kterou však domácí tým ještě využít nedokázal. Skóre se tak poprvé měnilo až v 16. minutě, kdy se krásnou střelou prosadil domácí Měkýš. Úvodní branka a skvělí diváci dodávali domácím hráčům další sebevědomí. Na začátku 19. minuty byl za hákování vyloučen domácí Sluštík. Čekal se tak velký nápor karvinských hráčů, ale místo toho ujel po přihrávce Trubky po pravém křídle Čára a ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0. Dvoubrankovým vedením skončila také první dvacetiminutovka, ve které byli domácí hráči jednoznačně lepší.

Také druhá perioda měla podobný průběh. Domácí dobývali Volfovu svatyni, ten však dokazoval své výborné brankářské schopnosti. V prostřední části se však soupeř probudil a i on si dokázal několik slibných příležitostí vypracovat. Naši branku ale naopak skvěle chránil Urbánek. I proto nebylo divu, že gólu se diváci ve druhé části utkání nedočkali.

Hned v úvodu třetí třetiny se Karviné podařilo ve vlastním oslabení Glasem vstřelit kontaktní branku. Odpověď domácích na sebe nenechala naštěstí dlouho čekat a ještě v téže minutě Wlaka po přihrávce od Sztefka vrátil Frýdku dvoubrankové vedení. Další změnu skóre přinesla 50. minuta, kdy se v početní výhodně nádherně trefil Ledvoň – 4:1. Ovace po čtvrté brance domácích ještě nestačily ani ochladnout a hala burácela popáté. To další přesilovku využil obránce Trubka. Za stavu 5:1 pro domácí hokejisty se zdálo, že je o osudu zápasu již rozhodnuto. Jenže soupeř nejprve v polovině 53. minuty potrestal vyloučení Měkýše a zásluhou Vargy snížil. Na konci 53. minuty se hráči Karviné prosadili potřetí. Sabela tak snižoval na 5:3 a posledních sedm minut hry slibovalo úporný boj. Rozhodnutí přišlo v čase 58:30, kdy na konečných 6:3 pro Frýdek-Místek upravil Zapletal. V této chvíli už všichni domácí hráči věděli, že je letošní baráž o postup do II. ligy nemine. Se závěrečnou sirénou se v hledišti Víceúčelové sportovní haly začalo slavit.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – SK KARVINÁ 6:3 (2:0, 0:0, 4:3)
Branky:
16. Měkýš (Sztefek, Kameník), 20. Čára (Trubka), 44. Wlaka (Sztefek), 50. Ledvoň (Sluštík, Zapletal), 51. Trubka (Wlaka), 59. Zapletal (Sluštík, Merta) - 44. Glas (Varga), 53. Varga (Glas), 53. Sabela (Kuneta). Vyloučení: 4:9, navíc Kytka 10 minut a Zakuťanský 10 minut (oba Karviná), využití: 3:1, v oslabení: 1:1, diváci: 803.
Frýdek-Místek:
Urbánek - Pastorek, Ledvoň, Novák, Trubka, Sluštík, Bolek, Sztefek, Zapletal, Merta, Křivák, Kameník, Měkýš, Janečka, Sýkora, Wlaka, Kopáč, Pauliak, Čára. Trenér: Tomáš Špaček.

Hokejisté již šetřili síly před zápasy baráže

Poslední zápas Krajské hokejové ligy odehráli hokejisté Frýdku-Místku na ledě Horního Benešova. O vítězi celé soutěže bylo předem rozhodnuto, i proto trenér Špaček nechal doma odpočívat pětici hráčů Zapletala, Mertu, Křiváka, Čáru a Sluštíka.

Utkání se odehrálo v poklidném tempu, kdy se nikdo nechtěl zranit. Šance se rodily na obou stranách, jenže jak domácí brankář Vlášánek, tak i hostující Urbánek, byli zkrátka bezchybní.

První změnu skóre přinesla až závěrečná minuta první třetiny, kdy hostující Bolek zužitkoval přihrávku od mladíka Štochla. Krátce po vedoucí brance byl vyloučen domácí Pražák za hákování a jeho trest zúročil sedm vteřin před koncem třetiny Pauliak.

Do druhé třetiny nastoupili domácí aktivněji a Urbánek se začal v brance více potit. Svou snahu zúročil domácí celek v polovině utkání, když Mičola využil dvojnásobnou přesilovku a snížil na rozdíl jediné branky. Domácí borce branka nakopla a jejich útoky byly chvílemi opravdu nebezpečné. O vyrovnání na 2:2 se postaral na začátku 36. minuty Přibyla, který potrestal vyloučení Sýkory. Za nerozhodného stavu se hrál opět vyrovnaný hokej. Benešovští však měli více štěstí a pět vteřin před koncem druhého dějství se zásluhou Zigmunda ujali vedení 3:2.

Do poslední dvacetiminutovky nastupovali svěřenci Tomáše Špačka s úkolem pokusit se vyrovnat. Hráči se nevzdávali a ve 47. minutě dal výsledku konečnou podobu Pauliak. Dodejme ještě zajímavý výsledek ze zápasu mezi Karvinou a Rožnovem pod Radhoštěm. Doslova v gólové přestřelce zvítězili domácí 11:10 po třetinách (4:1, 3:5 a 4:4).

TJ HORNÍ BENEŠOV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:3 (0:2, 3:0, 0:1)
Branky:
30. Mičola (Wolf), 36. Přibyla (Kašpar), 40. Zigmund (Přibyla) - 20. Bolek (Štochl), 20. Pauliak (Uherek, Pastorek), 47. Pauliak (Ledvoň, Trubka). Vyloučení: 5:9, využití: 2:1, diváci: 150.
Urbánek - Novák, Sýkora, Trubka, Kopáč, Bolek, Pastorek, Uherek, Janečka, Sztefek, Pauliak, Wlaka, Štochl, Kameník, Ledvin. Trenér: Tomáš Špaček.