Frýdek beru jako výzvu, přiznává nový gólman Petrík
Rozhovory
Citlivý gólmanský post se frýdecko-místeckému klubu povedlo doplnit o zkušeného slovenského strážce svatyně ze Zvolena. Pro ROMANA PETRÍKA bude angažmá v týmu z haly Polárka premiérová zahraniční zkušenost. Během kondičního kempu jsme novému brankářovi rysů položili několik otázek.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Tímže nám odešel Vojta Mokry, hledali jsme k Patriku Švančarovi nového brankáře, který bude zkušenější a má za sebou těžší sezony. Roman Petrík je v ideálním věku, má za sebou velmi vydařené angažmá. Když byl na Slovensku, vždy byl ve svých klubech oporou. Věříme, že Roman u nás své kvality potvrdí a bude to dobrá volba. Měl by být nápomocný Patriku Švančarovi, který má před sebou budoucnost, ale potřebuje na sobě tvrdě pracovat. Zkušenější kolega by mu mohl být ideálním partnerem, a to jak v tréninku, tak rovněž v zápasech."

 

Romane, vítej u rysů! Jak se rodil tvůj přestup do nového klubu?

Vše se upeklo docela rychle, dostal jsem nabídku, která mě hned zaujala. První liga v Česku totiž má vysokou kvalitu. Beru to trochu jako výzvu, protože klub chce hrát o vyšší příčky, než tomu bylo v minulém roce. Je tu slovenský trenér, který měl o mé služby zájem. Naše vize a plány byly ve shodě.

Brzy oslavíš třicáté narozeniny. Bude to pro tebe první zahraniční angažmá. Vnímáš to jako novou kariérní výzvu?

Dá se to tak říct. Nejsem už nejmladší, na druhou stranu už mám nějaké zkušenosti. Opravdu to beru jako velkou výzvu. Ve své kariéře jsem působil pouze na Slovensku. Je to můj první krok do zahraničí a věřím, že to bude oboustranně úspěšná mise.

Jak velkou roli v tvém přestupu hrál hlavní kouč Martin Hrnčár?

Měl jsem dopředu signály, že o mně projevil zájem. Poté jsme už byli v kontaktu. Vedli jsme rozhovory, měl jsem z toho super dojem. Pobavili jsme se o některých věcech, našli jsme shodu v tom, co od angažmá očekávat. Líbila se mi jeho vize.

Znal jsi některé nové spoluhráče z předchozích působišť?

Abych se přiznal, tak jsem tady neznal vůbec nikoho, je to zcela nová parta. Výjimkou je pouze Paci (Marek Pacalaj, pozn. red.) Proti němu jsem hrál minulý rok na Slovensku play-off. Věděli jsme o sobě, ale teprve teď budeme hrát spolu v jednom týmu.

Předpokládám ale, že do nového kolektivu se dokážeš rychle adaptovat...

Obecně jsem kontaktní osoba, rád se seznamuju s lidmi, poznávám nové kolegy. Je skvělé, že jsme na kondičním kempu v Bystřici. Je to tady super, mám z toho opravdu pozitivní dojmy, tréninky jsou pestré. Beru to jako team-building. Kluci jsou skvělí, zatím panuje velká spokojenost.

Tvým gólmanským sparingpartnerem bude Patrik Švančara. Už jste se bavili ohledně toho, jak byste mohli v sezoně vzájemně fungovat?

Patrika jsem předtím neznal, ale rád mám po svém boku mladšího kolegu. Můžeme se navzájem obohatit o své poznatky. Poznali jsme se až teď v Bystřici. Musím se přiznat, že zatím mám z něho dobré pocity. Pevně doufám, že nám to bude fungovat i během sezony!

ROMAN PETRÍK
Narozen: 29. července 1994 ve Zvolenu
Post: brankář
Hůl: levá
Míra/váha: 185cm/79 kg
Kariéra: HC Detva (SVK) , HKM Zvolen (SVK), HK Skalica (SVK), HKM Rimavská Sobota (SVK), HK Skalica, HC Detva, HKM Zvolen, HC Detva, HC Prešov (SVK), HKM Zvolen, HK MŠK Žiar nad Hronom (SVK), HC Frýdek-Místek

Foto: Robert Schedling