Frýdek-Místek je nyní prioritou, hlásí Mikuláš Zbořil
Rozhovory
Lidové pořekadlo mluví o tom, že dobří holubi se vracejí. Totéž ale může klidně platit také o dobrých obráncích. Po dvouleté pauze, kterou vyplnil angažmá ve Zlíně, se do naší organizace vrátil spolehlivý a kreativní zadák, čerstvý třicátník MIKULÁŠ ZBOŘIL.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Miky Zbořil měl výborné reference a to jak od Jožka Daňa, tak rovněž ze strany Honzy Peterka. Ve Frýdku-Místku už před dvěma roky působil a byl velmi spolehlivý. Také ve Zlíně měl svou roli. Měli jsme na jeho adresu pouze pozitivní informace. Do našeho týmu se Miky hodí také po charakterové stránce."

 

Miky, vítej zpět. Prozraď, jak probíhaly námluvy na téma tvého návratu...

S panem Peterkem jsme byli v kontaktu už někdy v závěru ledna, kdy končil přestupní termín. Tehdy jsme si načrtli první představy. Od té doby se to začalo konstatně řešit. Ve hře byly ještě jiné varianty, ale nakonec se to vykrystalizovalo tak, že se vracím do Frýdku-Místku.

Byla ve hře možnost, že zůstaneš i nadále ve Zlíně?

Tahle varianta nebyla na stole, zvažoval jsem ale nabídky jiných klubů tady na Moravě. Mohl jsem si tedy vybírat, ale v případě Frýdku-Místku jsem dopředu věděl, do čeho jdu. Z minulosti vím, jak kvalitně organizace funguje. Nemohl jsem si tady na nic stěžovat. Navíc jsem měl také pozitivní ohlasy na téma trenérů, proto rozhodování nebylo těžké.

Dva roky jsi tady nebyl, nabízí se tedy otázka, jak moc se tým proměnil?

Abych řekl pravdu, poznávám asi menší polovinu kluků. Momentálně s námi v přípravě trénuje spoustu mladých juniorů, které teprve teď poznávám. Starší kluky vesměs znám všechny, protože jsem proti nim ty dva roky nastupoval. Kádr se ale hodně změnil. Přijde mi, že ve Frýdku se kádr proměnuje daleko více, než je tomu v jiných klubech.

Zlínská sezona byla delší než ta frýdecká, s Berany jsi hrál finále Chance ligy proti Vsetínu. Stačil sis trochu odpočinout?

Letos jsem si dopřál delší volno, jelikož také minulý rok to bylo dlouhé. Se Zlínem jsme hráli dokonce extraligovou baráž proti Kladnu. Rok předtím jsem zase s Třincem hrál až do finále. Potřeboval jsem proto delší relax. Letos jsem měl skoro tři týdny volna, kdy jsem si šel zacvičit s tátou, trochu zaboxovat, občas i zaběhat. Nebylo to ale nic řízeného. Až potom jsem naskočil do plné přípravy. 

V minulosti ses připravoval v menší přerovské skupince, kde trénoval třeba i tvůj kamarád a čerstvý mistr světa Tomáš Kundrátek. Letos to bylo trochu jinak?

V tomto roce mám individuální plán od Libora Chytila, který nám rok dělal ve Zlíně kondičního kouče. V mých očích to byla nejlepší příprava, proto jsem se rozhodl pro něj. Důvodem je také fakt, že doma máme malou dcerku, a mohu si proto tréninky přizpůsobit svým časovým možnostem. Jeho letní příprava je super udělaná, každým dnem cítím progres. Věřím, že to během sezony potvrdím.

Během minulého angažmá jsi díky kvalitním výkonům získal pozvánku k Ocelářům, se kterými jsi slavil po finálové výhře se Spartou titul. Přiznej se, nosíš v hlavě sen o návratu do extraligy, nebo tvou jednoznačnou prioritou je nyní Frýdek-Místek?

Momentálně to vidím tak, že Třinec a vše okolo zlatého tažení je pro mě jen krásná vzpomínka. Jasnou prioritu má v mých očích Frýdek-Místek. Dávám si totiž postupné cíle. Pokud se mi bude dařit, a také to bude šlapat týmu, tak někdo z kádru může dostat šanci v extralize. Jestli dostanu pozvánku, tak budu chtít chytit šanci za pačesy. Vždy je krásné zahrát si nejlepší soutěž v Česku. Mou prioritou je ale nyní jednoznačně Frýdek-Místek. Udělám maximum pro to, abychom byli spokojení!

 

MIKULÁŠ ZBOŘIL
Narozen: 30. května 1994 v Přerově
Post: obránce
Hůl: levá
Míra/váha: 183 cm/84 kg
Odehráno za HC Frýdek-Místek: 44 utkání (v sezoně 2021/22), 22 b (2+20)
Kariéra: HC Přerov, HC Zlín, HC Přerov, HC Valašské Meziříčí, HC Technika Brno, HC Přerov, HK Nový Jičín, HC Přerov, Berani Zlín, HC Přerov, HC Frýdek-Místek, HC Oceláři Třinec, Berani Zlín, HC Frýdek-Místek

Foto: Robert Schedling