Frýdecko-místecký odchovanec Ondřej Palát slaví zisk slavného Stanley Cupu
Novinky
Devětadvacetiletý útočník Tampy Bay Lightning a odchovanec frýdecko-místeckého hokeje, Ondřej Palát, se stal vítězem nejcennější hokejové trofeje světa, tzv. Stanley Cupu.

Na webu www.nhl.cz vyšel článek o úspěchu Ondřeje Paláta. Ten se před pár dny stal druhým odchovancem HC Frýdek-Místek (tím prvním byl v roce 2004 Pavel Kubina), který si slavnou trofej mohl po jejím zisku zvednout nad hlavu s pocitem šampióna.

Fantastické play off korunoval životním úspěchem. Ondřej Palát s hokejisty Tampy Bay oslavil zisk Stanley Cupu, po poslední finálové výhře 2:0 se šampióni pustili do bouřlivých oslav. „Jsou to nepopsatelné chvíle. Celý život sníte o tom, že to jednou vyhrajete," říká v rozhovoru, který zprostředkovala jeho zastupující agentura Sport Invest.

I s odstupem několika hodin je devětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku plný štěstí. „Jako malý kluk si na to hrajete za barákem a teď se to stalo realitou. Vyhrát Stanley Cup je absolutně nepopsatelný zážitek, umocněný euforií celé organizace – všech spoluhráčů, trenérů, zaměstnanců i fanoušků klubu," připomíná.

Hokejisté Lightning kráčeli k triumfu jistě. Za stavu 3:1 na zápasy sice v sobotu podlehli Stars 2:3 ve druhém prodloužení, další bitvu ovšem zvládli a celkovým poměrem 4:2 na utkání ovládli sérii. Palát potvrzuje, že udělat poslední krok je ohromně těžké.

„Je to klišé, ale jednoduše platí. Finálová série byla hrozně těžká, Dallas hrál výborně. Ale i když jsme prohráli pátý zápas, byli jsme sebevědomí a věděli, že šestý zápas jednoduše vyhrajeme," zmiňuje. V roce 2015 byl Palát u toho, když Lightning ve finále play off podlehli Chicagu, tentokrát se stal součástí vítězného týmu. Ve 25 vyřazovacích bitvách nastřílel 11 gólů a přidal sedm asistencí.

Hráči Tampy Bay měli nejvyrovnanější formu a také skvělé individuality na klíčových pozicích. „Musím říci, že jsme hráli skvěle z obrany, k ničemu jsme je nepustili. I když už se k nám dostali, ´Vasi´ (brankář Andrej Vasilevskij) udělal super zákroky. Jsem přesvědčen, že jsme vyhráli zaslouženě," konstatuje.

Zdroj: www.nhl.cz (odkaz na článek ZDE)

Snímky: archiv Ondřeje Paláta (fb)