Dva bývalí rysi zářili v dresu s jinou šelmou
Novinky
Raška a Malík, borci, kteří, kteří ještě nedávno váleli za Frýdek-Místek, se stali důležitými postavami v reprezentačních duelech proti Slovensku.

Není tomu dávno, co Nick Malík likvidoval útoky soupeřů v barvách Frýdku-Místku. Talentovaný osmnáctiletý gólman si v polovině minulého ročníku svými parádními výkony vysloužil nejen přestup do kanadského klubu Soo Greyhounds v Ontario Hockey League, ale také dostal od Václava Varadi pozvánku na juniorské Mistrovství světa v ledním hokeji. Nyní se už vrátil do třinecké organizace.

Adam Raška si za rysy zahrál naposledy v sezóně 2018/19 a poté přestoupil taktéž do QMJHL, do klubu Rimouski Oceanic, ve kterém stále působí. Stejně jako Nick bojoval na přelomu roku na MS, kde odehrál pět utkání.

Oba borci dostali o víkendu další příležitost, se ukázat v národním dresu. Česká reprezentace U20 sehrála tři přípravná utkání se Slovenskem.V prvním zápase, hraném v pátek naši borci s přehledem vyhráli, Slovensko porazili o čtyři branky a na světelné tabuli na konci utkání svítilo skóre 6:2. Právě v tomto zapase se ukázal Adam Raška. Díky jeho brance na začátku třetí třetiny šli Češi do dvoubrankového vedení. Navíc si připsal také asistenci u posledního gólu, když přihrával Myšákovi.

Druhý zápas se hrál v neděli. Do branky již nastoupil Malík a svými parádními zákroky Slováky vynuloval, vychytal všech 22 střel soupeře. Jednalo se o jeho první nulu v reprezentaci. „Nula jednoznačně potěšila. Neřadím si ji ale asi nikam. Já prostě chytám, to je moje práce, abych chytl ty puky. A jestli je to nula, nebo cokoli, to je jedno. Hlavně že jsme vyhráli. Pro mě je důležitější to, že jsem se cítil dobře. Trošku jsem se toho bál, přece jenom jsme dlouho nehráli a první zápas je vždycky po té době takový jiný. Ale mám z toho dobrý pocit a jsem rád, že jsem to završil nulou,“ komentoval svůj výkon Malík pro hokej.cz.

(Foto: FB - Česká hokejová reprezentace)

Češi většinu gólů nastříleli už v první části a vyhráli opět o čtyři branky - 4:0. Na jedné z nich se opět asistencí podílel právě Raška. Ve třetím, pondělním utkání Česká Republika triumfovala potřetí, zvítězila 3:1.