Rysi podepsali smlouvu s útočníkem Ondrejem Šedivým
A-tým
Naše útočné řady vyztužil třicetiletý rodák z Bohumína. Ondrej Šedivý tak v rysím drese bude jistě chtít zúročit své bohaté zkušenosti z české extraligové soutěže, ale také i z nejvyšší profesionální hokejové lize v Rakousku, tzv. Erste Bank Eishockey Liga (EBEL).

Zatímco v nejvyšší soutěži v České republice odehrál Šedivý přes dvě stovky utkání v dresu HC Vítkovice, v EBEL lize nabral daleko větší zkušenosti. Během pěti let, kdy hrál za Znojmo a v posledních sezonách za rakouský HC Innsbruck, posbíral úctyhodných 293 startů s bilancí 185 kanadských bodů (70 branek a 115 asistencí).

Nejen tato čísla naznačují, že rysi budou mít do nové sezony v útoku opravdu zvučnou posilu. Šedivý si během své kariéry získal velké renomé. Je majitelem nejen juniorského, ale i dorosteneckého mistrovského titulu (oba v dresu Vítkovic). V letech 2010 a 2011 to sice na ten nejvyšší stupínek se svým ostravským klubem nedotáhl, i tak ale stříbrné medaile mají svou velkou hodnotu (ve finále tehdy Vítkovice nestačily nejprve na tým Pardubic, o rok později je o mistrovský titul obrali třinečtí Oceláři).

Pokud jste na výkony 181 cm vysokého forvarda zvědavi, neváhejte se zakoupením permanentní vstupenky, která vám zaručí své pevné místo v naší krásné hale Polárka.

Ondreji, vítej u nás!!

Foto by: Facebook HC Innsbruck

ONDREJ ŠEDIVÝ
Narozen: 30. září 1989 v Bohumíně
Výška/váha: 181 cm/82 kg
Pozice: útočník
Hůl: pravá
Kariéra: HC Vítkovice, HC Sareza Ostrava, HC Orlová, HC VOKD Poruba, HC Havířov Panthers, SK HS Třebíč, HC Olomouc, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC AZ Havířov 2010, Orli Znojmo, HC Innsbruck (Rakousko), HC Frýdek-Místek