Důležitý zápas v Litoměřicích a snaha zmenšit bodové manko
Alespoň dva body získal Frýdek-Místek na domácím ledě proti Třebíči, kterou udolal v prodloužení. Nyní se utká s Litoměřicemi na jejich ledě a bude se jednat o důležitý zápas, který může zmenšit, ale také navýšit bodovou ztrátu na poslední osmou postupovou příčku. Úvodní buly je naplánováno na sobotu od 17:00.

Počtvrté už rysi v prodloužení uspěli a připsali si alespoň dva body

Každý bod je důležitý a v zápasech s mužstvy z druhé poloviny tabulky to platí dvojnásob. V posledním utkání totiž přijela do Polárka Třebíč. Už v osmé minutě rozjásal tisícovku diváků Adam Flok, který se v letošní sezóně trefil poprvé, a Frýdek-Místek šel do vedení. Druhou branku přinesl zápas, až ve třicáté čtvrté minutě, kterou ovšem vstřelil hostující Michal Vodný. Osm minut před koncem základní hrací doby vrátil vedení na domácí stranu David Klimša, ale v padesáté sedmé minutě srovnal v přesilové hře Lukáš Vágner.

Nakonec se tak šlo do prodloužení, kde rozhodl padesát šest vteřin před sirénou v početní výhodě Lukáš Kovář. Rysi tak zvítězili 3:2 po prodloužení. Rysi jsou momentálně na dvanáctém místě se čtyřiceti jedna body a skóre 107:114. Nejproduktivnějším hráčem je i nadále Rostislav Martynek s dvaceti sedmi body a nejlepším střelcem je stále se čtrnácti góly Štěpán Novotný.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek - Třebíč 3:2p

Branky a nahrávky: 8. Flok (Bartko, Kuťák), 52. Klimša (Rudovský, Husák), 65. L. Kovář (Christov, Novotný) – 34. Vodný (P. Kratochvíl), 57. L. Vágner (Vodný, P. Kratochvíl)

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.

Poslední osmá postupová příčka patří Litoměřicím, které ale poslední zápas prohrály právě s Třebíčí

Na osmém místě se momentálně nachází Litoměřice s padesáti body a skóre 96:86. Po dvou výhrách s Havířovem a Ústí zavítaly na led Třebíče. Do tohoto zápasu vstoupila Třebíč fantasticky a po první třetině vedla naprosto jasně 4:0. Ve druhé periodě sice Litoměřice vstřelily dva góly, ale domácí nezaháleli a jednou skórovali. Před poslední dvacetiminutovku tak domácí vedli 5:2. V posledním dějství zápasu vstřelila obě mužstva po jedné brance a Třebíč vyhrála 6:3. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti pěti body Jan Kloz, který je také s šestnácti góly nejlepším střelcem svého mužstva.

Třebíč - Litoměřice 6:3

Branky a nahrávky: 8. Raška (Szathmáry), 10. Raška (Nedvídek), 12. Havlát (Nedvídek), 15. Szathmáry (Raška, Kusko), 39. Kusko (Szathmáry, Nedvídek), 50. Tadeáš Král (Paták, Szathmáry) – 23. Kantner (Jícha), 37. Eret (Jícha, Strejček), 57. M. Kadlec (Gaspar, J. Kloz)

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (15. Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Strejček, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Jícha, Kantner – Helt, Przybyla, Eret – Machač, Matějček, Jirásek.

Oba dva vzájemné zápasy vyhrál domácí tým

Poprvé v letošní sezóně se dnešní týmy spolu utkaly v rámci 5. kola na ledě Litoměřic. První třetinu zvládli lépe rysi, kteří ji vyhráli 1:0. Po druhé periodě to pro domácí nevypadalo dobře, jelikož Frýdek-Místek vedl už 3:1. Ovšem v poslední dvacetiminutovce Litoměřice srovnaly a vteřinu před koncem si zajistily výhru 4:3.

Ve 20. kole Chance ligy se hrálo v hale Polárka. První perioda branku nepřinesla. Ve druhé šli Frýdeckomístečtí do dvoubrankového vedení, ale před přestávkou soupeř vstřelil jeden gól. V poslední dvacetiminutovce si už Frýdek-Místek vedení pohlídal a nakonec zvítězil 4:2.