Dorostenci se slabšími nadělují
Dorostenci do nadstavby nakonec neproklouzli a první zápasy Regionální ligy dorostu o umístění ukázaly, že proti slabším soupeřům budou nadělovat, ale i to, že úplně samo to taky nepůjde. Trenéři tak musí pracovat především na motivaci, aby pak na střídačce nešíleli z bohorovného přístupu svých svěřenců.

HC F-M – HK Nový Jičín 11:1 (6:0, 1:1, 4:0)

K pátečnímu zápasu dorazili Novojičínští do Polárky pouze v deseti, a tak byl osud zápasu víceméně předurčen. Domácí se už v úvodní třetině doklouzali k pohodlnému vedení 6:0, za rozhodnutého stavu umožnili hostům odehrát třetinu s výsledkem 1:1, aby v té poslední dali výsledku konečnou podobu 11:1. Pět kanadských bodů si připsali Kryštof Socha a Filip Bongilaj.

„V první třetině to bylo perfektní, v druhé kluci polevili, ale ve třetí zase hráli svůj hokej a dokráčeli si v pohodě pro vítězství,“ okomentoval zápas trenér Michal Bobok.

Bodovali: Socha 3+2, Bongilaj 0+5, Urbačka 3+1, Lýsek 2+0, Balwar 1+0, Zhuk 1+0, Sak 1+0, Kolebáč 0+1, Šilon 0+1.

V neděli pak dorostenci vyjeli k zápasu 2. kola do Orlové, která nemá jejich výkonnost, ale umí se jim dostat občas pod kůži.

MSK Orlová – HC F-M 4:10 (4:2, 0:4, 0:4)

V první třetině frýdecko-místečtí dorostenci tahali za kratší konec, dvakrát sice odpověděli na vedoucí gól domácích, ale přesto odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem. Soupeře zlomili až ve druhé třetině a nakonec se prostříleli až na dvojciferné skóre.

„První třetinu jsme začali dobře, ale nakupily se nám tam individuální chyby. Když je slabší soupeř, tak si občas dovolíme úplně nesmyslné věci. Před vlastní bránou si to komplikujeme kličkou, k tomu nějaká nepozornost gólmana a celková bohorovnost a už to jede. Obránci přestanou hrát jednoduše a pak se trápíme. Od druhé třetiny už to bylo lepší, vyrovnali jsme, nehráli jsme tak komplikovaně a napadaly tam nějaké góly. Když se pak vyfauloval i jejich nejlepší střelec, už domácí tolik nezlobili,“ zhodnotil trenér Bobok, který deklaroval jasný cíl skupinu o umístění vyhrát, což znamená i pro nejbližší období především udržet morálku na zápasech, ale i na tréninku.

Bodovali: Balwar 2+3, Bongilaj 2+2, Kolebáč 2+1, Gerlich 1+2, Knopp 0+3, Socha 1+1, Lýsek 1+1, Mitura 1+0, Malý 0+1, Chýlek 0+1, Czylok 0+1, Stareček 0+1.